Люди АЕС. Олена Балакай, дезактиваторник і бригадир цеху дезактивації ЮУАЕС

Середа, 13 Січень, 2021 - 08:56

Відповідальне ставлення до завдань, швидке і вірне прийняття рішень – такими принципами в роботі керується дезактиваторник другого розряду Олена Балакай. Її світлина теж прикрасить Дошку пошани, на яку заносять кращих працівників Южно-Українського енергокомплексу. Для жінки це перша нагорода на трудовому шляху. І, як вважають у колективі цеху дезактивації, Олена Василівна чесно її заслужила.

Незважаючи на те, що батьки працювали на АЕС, після школи наша героїня вирішила обрати інший шлях і вступила до Вознесенського училища №18, де отримала популярну на той час професію бухгалтера сільського господарства. Втім, цей диплом їй так і не знадобився, жодного дня вона не займалась бухобліком в агросфері чи деінде. Доля розпорядилася інакше.

Олена Балакай повернулася до Южноукраїнська і 8 років працювала контролером у місцевому ТВКГ, а у 2010-му влаштувалась дезактиваторником на ЮУАЕС. Займається очищенням робочого середовища приміщень першої черги у зоні суворого контролю. Як розважливий оптиміст каже, що про своє рішення не пожалкувала, адже потрібно завжди йти вперед і розвиватися, шукати нові шляхи у житті.

«В Україні немає спеціалізованих навчальних закладів, де б вчили саме на дезактиваторників. Принаймні я про такі не чула. Вчимося безпосередньо на робочому місці, - каже Олена Балакай. – Наша робота дуже відповідальна, хоч і нескладна. Головне – якісно виконати дезактивацію приміщень за регламентованою методикою і прибрати радіоактивне забруднення якомога швидше. Більш досвідчені колеги вчать молодь. В нас дуже хороший колектив, який працює наче злагоджений механізм».

Олена Балакай – не тільки дезактиваторник другого розряду, але й бригадир. За словами заступника начальника цеху дезактивації ЮУАЕС Олега Пархонюка, бригадир – виборна посада. Коли визначались з кандидатурою, усі в бригаді одностайно підтримали Олену Василівну. Як колишній військовий, Пархонюк про свою колегу сказав так: «З такою людиною можна йти у розвідку. Вона є прикладом працівника, на якого можна стовідсотково покластися: завзята, комунікабельна, добросовісна. Я вважаю, що майстру Сергію Чубу,  у якого вона є­ помічником, дуже пощастило».

З нагоди професійного свята, Дня енергетика, та напередодні Нового року Олена Балакай зичить усім колегам здоров’я, миру та злагоди в родинах. Щоб на усіх життєвих та професійних перехрестях кожен знайшов для себе вірний шлях!