Позиція НАЕК «Енергоатом» стосовно рішення Уряду про продовження дії перехідного ПСО

Вівторок, 29 Грудень, 2020 - 15:01

Щодо прийнятого Кабінетом Міністрів України 28 грудня 2020 року рішення про продовження строку дії Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО).

Ми розуміємо причини термінового прийняття такого рішення, оскільки існував високий ризик різкого зростання цін на електроенергію для побутових споживачів уже на початку наступного року.

І хоча цим рішенням через механізм ПСО встановлено граничну ціну на електроенергію, що її Енергоатом продає держпідприємству «Гарантований покупець», у розмірі 15 коп./кВт-год, фінансових проблем Компанії воно не вирішить.

Навіть за умови повної оплати поставленої електроенергії з боку Гарантованого покупця, ми очікуємо на негативний фінансовий результат, дефіцит грошових коштів у першому кварталі 2021 року – на рівні 4 млрд грн – та у підсумку на двократне скорочення податкових внесків з боку Компанії до бюджетів усіх рівнів.

Водночас ми розуміємо, що внаслідок дисбалансів на ринку електроенергії Гарантований покупець насправді не зможе своєчасно та у повному обсязі розраховуватись з Енергоатомом, продовжуючи накопичувати заборгованість перед Компанією.

ДП "НАЕК "Енергоатом" вже зверталося до Уряду і профільних міністерств та відомств з пропозиціями щодо вирішення зазначених проблемних питань та буде брати активну участь у напрацюванні удосконаленого сценарію фінансового збалансування ринку електричної енергії у 2021 році (як це й передбачено рішенням Уряду від 28.12.2020 року) з метою забезпечення ядерної безпеки та беззбитковості ДП "НАЕК "Енергоатом" з урахуванням ПСО для населення.

Теги: