На Южно-Українській АЕС визначили переможців міського конкурсу дитячої творчості «АТОМ kids»

Понеділок, 28 Грудень, 2020 - 18:45

В інформаційному центрі «Імпульс» Южно-Української АЕС 23 грудня  журі визначило переможців міського конкурсу дитячої творчості «АТОМ kids». Призерами творчого змагання стали 52 юні таланти – южноукраїнські школярі та вихованці творчих гуртків. З огляду на карантинні обмеження урочистостей з приводу нагородження переможців не було.

Започатковане чотири роки тому творче змагання авторського оригінального мистецтва дітей має на меті активізацію творчого потенціалу підростаючого покоління, виявлення та всебічну підтримку його талантів, а також формування позитивного ставлення до Южно-Української АЕС та енергетичної галузі в цілому.

На конкурс, який проводиться під патронатом Южно-Української АЕС, цього року надійшло 138 робіт у трьох номінаціях - «Живопис», «Еко-арт» і «Декоративно-ужиткове мистецтво». У творчих змаганнях взяли участь діти та молодь  трьох вікових категорій: 6-9, 10-13 і 14-17 років.

За словами організаторів, цього року найбільше малюнків в категорії «Живопис» надійшло від учнів загальноосвітніх шкіл, а от гуртки і студії надали здебільшого вироби у стилі еко-арт та декоративно-ужиткового мистецтва. Вихованці Южноукраїнської Станції юних техніків виготовили  на конкурс чимало габаритних виробів з вторинної сировини. Роботи гуртківці студії «Декор», що діє Палаці культури ВП ЮУАЕС, теж були виконані переважно у стилі еко-арт. Найактивнішими традиційно стали діти у віковій категорії від 10 до 13 років.

Художник ПК «Енергетик» Сергій Колпаков вже більше двадцяти років оцінює дитячі творчі конкурси. «Нинішній конкурс мене вразив своєю різноманітністю, - ділиться враженнями Сергій Колпаков. -  Просто безліч оригінальних ідей! Сьогодні у дітей є можливість обрати ту чи іншу техніку, матеріали для виконання творчої роботи. Звісно, відчувається вплив інтернету та інформаційного світу, у якому зараз живе наша малеча. Раніше було більше шаблонів, а нині усі без винятку роботи цікаві й оригінальні».

Працівники сектору роботи з молоддю та школярами управління інформації і громадських зв’язків ЮУАЕС Олена Болотських та Світлана Дідик зазначають, що намагаються щороку вводити до складу суддівської команди нових фахівців. Для «свіжого» погляду на творчі роботи. Такою людиною нині стала художниця, дизайнерка і ілюстраторка  дитячих книжок Вікторія Ковальова.

«Я вперше на подібному конкурсі і, чесно кажучи, не очікувала такої різноманітності, - розповідає Вікторія Ковальова. – Наприклад, мене дуже вразили деякі доробки з відверто філософським поглядом на оточуючий світ, енергетику, життя. Я люблю, коли творчі роботи мають певну ідею. Приємно зазначити, що діти не бояться кропіткої праці. Судячи з рівня складності деяких робіт, їхнє виконання потребувало неабиякої посидючості і чимало часу».

Організатори конкурсу  - управління інформації та громадських зв’язків  атомної станції   - разом з членами журі, куди  ввійшли представники інших підрозділів АЕС, фахівці міських управлінь освіти та молоді і спорту, професійні художники, дві години поспіль намагались визначити найкращі серед майже півтори сотні творчих робіт.

У результаті прискіпливої оцінки дитячих робіт, що враховувала цілу низку факторів, - майстерність, креативність, оригінальність ідеї тощо – були названі найкращі в кожній номінації та віковій категорії.

Переможцям конкурсу – тим, хто виборов перші три почесних місця у своїх номінаціях і вікових категоріях, будуть вручені грошові премії. Найактивніші педагоги - вчителі, керівники гуртків, які допомагали під час підготовки робіт, теж отримають заохочувальні призи. Загалом же жоден учасник міського конкурсу дитячої творчості «АТОМ kids»  не залишиться без солодких подарунків.