На крок ближче до енергетичної незалежності - українські телеканали про відкриття першої черги ЦСВЯП

Четвер, 24 Грудень, 2020 - 09:04

Стратегічна важливість Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) для енергетичної безпеки України стала однією з ключових тем випусків новин 22 грудня 2020 року на провідних телеканалах України.  

В сюжетах з відкриття першого пускового комплексу ЦСВЯП, будівництво якого своєчасно завершив НАЕК «Енергоатом», зокрема зазначається, що вже з весни 2021 року Україна зберігатиме відпрацьоване ядерне паливо з вітчизняних атомних електростанцій на майданчику власного Централізованого сховища. Початок експлуатації ЦСВЯП дозволить Україні заощаджувати до 200 млн доларів щороку, які раніше Енергоатом сплачував Росії за послуги з переробки та тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива з трьох атомних електростанцій України – Хмельницької, Рівненської та Запорізької.

У сюжеті телеканалу «Інтер» окремо підкреслюється, що завдяки ЦСВЯП Україна остаточно позбудеться залежності від російських підприємств, які переробляють та зберігають відпрацьоване ядерне паливо. «Відпрацьоване ядерне паливо сюди доправлятимуть тільки з українських АЕС. Залізницею. Ось так, у контейнерах із високоякісної неіржавної сталі. Американська розробка. Її використовують провідні країни світу», - наголошує кореспондент каналу Ігор Левенок.  

«Перша черга наймасштабнішого проєкту в галузі ядерної енергетики України завершена. Всі процеси тут роботизовано. Це спільний проект України та США», - розповідає у своєму сюжеті кореспондент «Україна. Сьогодні» Артем Джепко. Телеканал також підкреслює, що будівництво та введення в експлуатацію власного Сховища позбавить Україну монопольної залежності від Росії у галузі переробки й тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Вже у травні в Україні запрацює сховище використаного ядерного палива, його збудували у Чорнобильській зоні за американською технологією, повідомляє кореспондентка Факти ICTV Наталія Кулик. Для України це стратегічно важливий об'єкт, адже всі ці роки відпрацьоване паливо з АЕС ми вивозимо до Росії й платимо країні-агресору за це чималі гроші.

Нагадаємо, що 22 грудня за участі керівництва НАЕК «Енергоатом», представників компанії Holtec International (США) та інших компаній, які брали участь у реалізації проєкту, а також представників ЗМІ відбулось відкриття першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

В умовах пандемії COVID-19 керівництво Енергоатома вирішило обмежити заходи з нагоди завершення будівництва першої черги ЦСВЯП ознайомчою екскурсією на майданчик Сховища для представників засобів масової інформації. Мета заходу – поінформувати українську громадськість про відповідність нового об’єкта атомної енергетики найвищим вітчизняним і світовим вимогам ядерної та радіаційної безпеки.   

Теги: