Президент України: ЦСВЯП забезпечить атомній генерації України реальну незалежність

Середа, 23 Грудень, 2020 - 09:22

Завершення будівництва першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива забезпечить атомній генерації України реальну незалежність від будь-яких геополітичних примх. На цьому, зокрема, наголосив Президент України Володимир Зеленський у своєму привітанні до Дня енергетика, розміщеному на Офіційному інтернет-представництві голови держави.  

«Символічно, що сьогодні, у День енергетика, завершується будівництво першого пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні відчуження. Робота цього об’єкта забезпечить атомній генерації України реальну незалежність від будь-яких геополітичних примх», – підкреслив Володимир Зеленський.

Він нагадав, що українські АЕС щороку виробляють понад половину від усього обсягу електроенергії, яка споживається в Україні. «Для стабільної роботи атомна генерація потребувала й вітчизняного сховища для відпрацьованого ядерного палива. Нарешті це зроблено», – додав очільник держави.

Президент зазначив, що завдяки будівництву ЦСВЯП в Україні буде впроваджено найсучасніші безпечні технології поводження з ядерним паливом. «Розривається монопольна залежність від вивезення відпрацьованого палива українських АЕС до Російської Федерації. Держава зможе заощаджувати сотні мільйонів доларів на рік. Україна завжди буде вдячною нашим західним друзям за допомогу в реалізації цього проєкту», – підсумував Зеленський.

Теги: