Основні факти про збудований перший пусковий комплекс ЦСВЯП

Середа, 23 Грудень, 2020 - 09:02

ДП «НАЕК «Енергоатом» завершив будівництво у Чорнобильській зоні відчуження першого пускового комплесу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), куди доправлятиметься відпрацьоване ядерне паливо з українських атомних електростанцій. 22 грудня представники керівництва Енергоатома, Holtec International та інших компаній-партнерів відвідали добудований об'єкт.

Варто знати, що:

  • Вартість першого комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива становить близько 2 млрд грн. Загальна вартість усього проєкту, який складатиметься з 15 пускових комплексів, розрахована на рівні 37 млрд грн.
  • За планом повністю завершити реалізацію проєкта мають до 2040 року.
  • Джерело фінансування будівництва ЦСВЯП – кредитні кошти Bank of America Merill Lynch та власні кошти ДП «НАЕК «Енергоатом».
  • Наразі споруджено всі будівельні конструкції та інфраструктуру з приймання і зберігання ВЯП, а також сам майданчик, на якому розташовуватимуться контейнери з відпрацьованим паливом. Розпочато пусконаладку та випробування обладнання й устаткування компанії Holtec International.
  • Повноцінна робота першого пускового комплексу стартує у травні 2021 року –  після завершення будівництва 43-кілометрової залізничної колії, що веде до Сховища, яка з’єднає його із залізничною мережею України.
  • Протягом наступних 100 років на ЦСВЯП зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької та Южно-Української.
Теги: