Герман Галущенко: Наша мета зробити добудову енергоблоків ХАЕС проєктом №1 в державі

Вівторок, 24 Листопад, 2020 - 16:21

Перед НАЕК «Енергоатом» стоїть завдання не лише добудувати третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС, але й зробити це будівництво – проєктом №1 в державі. Таку думку висловив віцепрезидент НАЕК «Енергоатом» Герман Галущенко, у ході робочої наради на Хмельницькій АЕС, яка відбулась за участі очільника Енергоатома Петра Котіна та представників керівництва Компанії. 

Віцепрезидент Енергоатома наголосив, що Компанія розглядає будівництво третього та четвертого енергоблоків, як глобальний проєкт із залученням десятків провідних підприємств України: «Цей проєкт створить робочі місця для десятків тисяч українців, адже необхідно максимально локалізувати виробництво обладнання для добудови блоків на вітчизняних підприємствах, використовуючи науково-технічний потенціал, якій зберігся в Україні. Ми маємо усі передумови для того, щоб за масштабами та стратегічною важливістю цей проєкт посів перше місце в країні. Відповідним має стати і відношення до нього усіх державних інституцій, від яких Енергоатом очікує всебічної підтримки».

Для довідки: Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 – у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на поточну потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блока на 75% (змонтовано близько 85 одиниць устаткування) та 4-го – на 28%, у 1990 році через «постчорнобильський» мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.

Для України питання добудови цих двох енергоблоків ХАЕС є стратегічно важливим, адже це сприятиме енергетичній безпеці нашої держави, доступності тарифу для споживачів, стійкості енергосистеми. Крім того, йдеться про створення тисяч нових робочих місць, що відчутно покращить соціально-економічний розвиток регіону розташування ХАЕС.