TUV NORD CERT проведе перший наглядовий аудит інтегрованої системи управління Енергоатома

Четвер, 29 Жовтень, 2020 - 10:23

Установча нарада з проведення першого наглядового аудиту інтегрованої системи управління ДП «НАЕК «Енергоатом» на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO, відбулась 28 жовтня за участі аудиторів TUV NORD CERT.  Аудит інтегрованої системи управління Енергоатома буде проводитись на відповідність наступним міжнародним стандартам: ISO 9001:2015 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», ISO 45001:2018  «Система управління охороною здоров’я  і безпекою праці», який проходитиме з 28 жовтня по 13 листопада 2020 року.

На нараді були присутні представники керівництва Енергоатома, відповідальні за напрями діяльності, які перелічені у наведених вище міжнародних стандартах: виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки Наталя Шумкова, заступник генерального інспектора – директор з нагляду за безпекою Олександр Остаповець, виконавчий директор з якості та управління Сергій Бриль, а також керівники та фахівці структурних підрозділів Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», які  будуть перевірятися під час аудиту. У нараді також взяли участь головні аудитори органу сертифікації TUV NORD CERT - Сергій Давиденко, Павло Фещенко, Володимир Пилипенко. 

Аудитори TUV NORD CERT звернули увагу присутніх на те, що зазначена процедура в Енергоатомі проводиться не вперше і розповіли про обсяги, мету та можливі результати аудиту.

Сергій Бриль зазначив, що наглядовий аудит проходитиме  у Дирекції Компанії, на усіх АЕС, а також у відокремлених підрозділах «Атоменергомаш» та «Атомремонтсервіс». «Враховуючи обмеження, викликані коронавірусом, під час аудиту інтерв’ювання здійснюватиметься як безпосередньо з керівниками структурних підрозділів  дирекції Компанії,  так і шляхом  відеоконференцій з відокремленими підрозділами Компанії. Впевнений, що навіть у наявних складних умовах ми разом зможемо довести, що система управління Компанії функціонує на належному рівні», - зазначив Сергій Бриль.

Для довідки. Інтегрована система управління ДП «НАЕК «Енергоатом» як єдиної юридичної особи сертифікована у 2016 році. У 2019 році Компанія успішно пройшла ресертифікаційні аудити щодо виконання вимог ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та ISO 45001:2018 за такими напрямами:

  • виробництво електричної та теплової енергії;
  • виконання ремонтних, монтажних та реконструкційних робіт;
  • розроблення, проектування та виготовлення обладнання, пристроїв та спеціальних засобів;
  • інженерна підтримка та капітальне будівництво;
  • науково-технічна підтримка;
  • забезпечення та управління ресурсами;
  • забезпечення постійної готовності до швидких ефективних дій у разі виникнення ядерних та радіаційних аварій;
  • здійснення купівлі-продажу електричної енергії на ринку електричної енергії.