Герман Галущенко: Енергоатом може вийти на ринок електроенергії країн Балтії

Четвер, 22 Жовтень, 2020 - 16:22

НАЕК «Енергоатом» має всі шанси для виходу на ринок електроенергії балтійських країн транзитом через Білорусь. Таку думку віцепрезидент Компанії Герман Галущенко висловив в ефірі ток-шоу Energy Freedom з Андрієм Куликовим «Атомна енергетика: проблеми та перспективи» 19 жовтня.

Відповідаючи на запитання ведучого стосовно перспектив експорту і можливостей Енергоатома, Герман Галущенко зазначив: «З урахуванням тих подій, які відбуваються між Білоруссю та країнами Балтії, які заявили, що відмовляються отримувати білоруську електроенергію, маємо дуже хороші шанси вийти на ринок Балтії – транзитом через Білорусь, над чим зараз і працюємо»

Віцепрезидент Енергоатома наголосив, що наразі Компанія докладає всіх зусиль для реалізації якомога більшого обсягу електроенергії, виробленої атомними електростанціями України. «На експорт ми реалізуємо тільки ті обсяги, які через балансові обмеження наразі не можемо поставити в енергосистему України, – підкреслив Герман Галущенко. – Тож нам залишається або зупиняти блоки, або постачати електроенергію на експорт та заробляти валюту, адже ціна продажу на експорт в будь-якому разі вища за нашу собівартість».

Нагадаємо, що 1 жовтня 2020 року Енергоатом вперше здійснив експортну поставку виробленої українськими АЕС електроенергії до Молдови. Протягом жовтня до цієї країни буде експортовано 14,9 тис. МВт-г електричної енергії. Молдова стала для Компанії новим і перспективним напрямком експортних поставок. Також Енергоатом опрацьовує додаткові можливості експорту електроенергії до країн північної Європи та Балтії.

Раніше, 25 вересня 2020 року, Енергоатом-Трейдинг реалізував на ТБ «Українська енергетична біржа» 14,9 тис. МВт-г електроенергії базового навантаження за середньозваженою ціною 1017 грн/МВт-г (без ПДВ). Період відпуску/відбору електричної енергії: 1–31 жовтня поточного року. Згідно з контрактом ця електроенергія призначена для подальшого продажу та/або постачання за межі України. При цьому забезпечити доступ до міждержавних перетинів покупець повинен самостійно.