Дмитро Марунич: Перехід на фінансову модель ПСО має обов’язково відбутися

Середа, 21 Жовтень, 2020 - 16:01

Єдиною альтернативою чинному механізму ПСО, головний тягар якого несе на собі Енергоатом, може стати перехід до фінансової моделі ПСО.

Перехід від чинної моделі покладання спеціальних обов’язків (ПСО) до фінансової, яка передбачає можливість для держпідприємств НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» вільно продавати електричну енергію на енергоринку, перераховуючи частину прибутку у рамках спеціальних обов’язків, має обов’язково відбутися. Таку думку 19 жовтня висловив експерт з енергетичних питань, співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Маруничв ефірі ток-шоу Energy Freedom з Андрієм Куликовим «Атомна енергетика: проблеми та перспективи».

«Наближаються місцеві вибори, – зазначив він, – потім складний політичний цикл, і очевидно, що влада не готова до ухвалення якихось кардинальних рішень стосовно підвищення тарифу на електроенергію для населення. Щонайменше до кінця поточного року тариф змінюватися не буде».

Зрозуміло і те, переконаний Дмитро Марунич, що Кабмін найближчим часом не відмінить механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО), головний тягар якого несе на собі НАЕК «Енергоатом». Єдиною альтернативою, вважає експерт, може стати перехід до фінансової моделі ПСО.

«Фінансове ПСО, про необхідність впровадження якого каже Європейське енергетичне співтовариство, є перехідним елементом, – сказав він. – Держава вже взяла на себе відповідні зобов’язання, тож сподіваюся, що вона від них не відмовиться».

Теги: