Енергія, що живить мрії: Енергоатом продовжує надавати підтримку обдарованим дітям

П'ятниця, 16 Жовтень, 2020 - 11:36

Конкурс дитячо-юнацької творчості «Енергія, що живить мрії!», організований Дирекцією та первинною профспілковою організацією НАЕК «Енергоатом», підходить до свого фінального етапу. Цього року, незважаючи на карантинні заходи, конкурс відбувся успішно – участь у ньому взяли понад 200 дітей та юнаків. На початку жовтня Енергоатом отримав 56 робіт переможців відбіркового етапу конкурсу з різних регіонів України.

Конкурсне журі визначало переможців конкурсу в трьох номінаціях: образотворче мистецтво (живопис, малюнок, графіка), декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт, короткометражне відео (фільм, ролик, сюжет). Як і минулого року, до складу журі було запрошено професійних художників – членкиню Національної спілки художників України Світлану Міхно та викладача основ програмування і дизайну у міжнародному проекті Code Club Оксану Зайцеву. Очолив конкурсне журі голова профспілкового комітету первинної профспілкової організації Енергоатома Олексій Лич.

За відгуками членів журі, фіналісти конкурсу вчергове продемонструвати високий художній та технічний рівень робіт в усіх номінаціях. Особливе враження на них справив своїми роботами 15-річний Олексій Заіченко з Южноукраїнська Миколаївської області – міста-супутника Южно-Української атомної електростанції. Він представив на конкурс макет офісу майбутнього для Енергоатома під назвою «Офіс мрії» і розробив дизайн парку «Енергія, що живить мрії» для центральної частини свого рідного міста. За ці роботи Олексій одностайним рішенням журі отримав гран-прі конкурсу. Перші місця в конкурсі посіли:

  • 12-річна киянка Ксенія Городецька з роботою «У світле майбутнє» в номінації «Образотворче мистецтво»
  • 16-річний мешканець Енергодара (Запорізька область) Дмитро Калмиков з роботою «Атомна енергія, як і мрія, може бути небезпечною, але без неї не існує життя» в номінації «Образотворче мистецтво»
  • Христина Швейцер з Южноукраїнська Миколаївської області з роботою «Нехай земля квітує всюди, енергію планети збережемо, люди!» в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт»
  • Мешканець смт Іванків Київської області Андрій Гончар з роботою «Від атома до світла в домі» в номінації «Короткометражне відео»

На жаль, цього року карантинні обмеження не дозволили Енергоатому провести урочисте нагородження переможців та організувати для дітей пізнавальні екскурсії й святкування в Києві. Але організатори конкурсу сподіваються, що наступного року зустріч переможців у столиці відбудеться неодмінно.  

Протокол засідання конкурсної комісії дитячо-юнацького конкурсу творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!»

Для довідки: Міжрегіональний дитячо-юнацький конкурс творчості «Енергоатом: Енергія, що живить мрії!» проводиться серед молоді міст-супутників атомних станцій України, дітей працівників Енергоатома, відокремленого підрозділу Київського розташування та Іванківського району Київської області, а також дітей і юнацтва з інших регіонів України, яким цікава тема розвитку атомної енергетики. Мета конкурсу – заохочування дітей та юнацтва до творчості й інформування суспільства про атомну енергетику як стратегічну галузь, що забезпечує Україну електроенергією, сприяє добробуту, процвітанню і розвитку держави. У ньому беруть участь представники двох вікових груп: першої – діти від 10 до 13 років, і другої – юнаки від 14 до 16 років.

І-й (відбірковий) етап конкурсу проводиться у містах розташування ВП Компанії та в Іванківському районі Київської області, паралельно у Києві відбувається загальний відбір робіт по Україні. Роботи переможців І етапу направляються для участі у фіналі. ІІ-й етап конкурсу (фінал) проводиться в Києві. На цьому етапі журі визначає переможців конкурсу.