Фахівці Skoda JS, КІЕП та Енергоатома провели робочу нараду з підготовки до будівництва 3 і 4 енергоблоків ХАЕС

Четвер, 15 Жовтень, 2020 - 16:57

15 жовтня на робочу нараду зібралися фахівці Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», відокремленого підрозділу Енергоатома «Атомпроєктінжиніринґ», Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Енергопроєкт» (КІЕП) та Skoda JS. Обговорювали підготовку до проєктування будівництва 3 і 4 енергоблоків Хмельницьої АЕС. Відтепер онлайн-наради між українськими та чеськими фахівцями відбуватимуться щотижня, причому чеська сторона вже привезла на розгляд вітчизняних атомників свої методики й пропозиції.

Голова правління генерального проєктувальника (КІЕП) Юрій Малахов повідомив, що т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» затвердив графік робіт з добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС із чіткими дедлайнами по всіх етапах – від розробки проєкту і проходження експертизи до завершення будівництва. «Передбачений термін завершення будівництва за нинішнім графіком – 2026 рік, тож ми маємо орієнтуватися саме на цю дату. Сьогодні ми впевнені, що готові вкластися в ці терміни», - наголосив Юрій Малахов.

За його словами, цілком логічне рішення залучити до співробітництва виробника реакторної установки ще на передпроєктному етапі. «Реакторна установка – це серце атомної станції, це не просто готовий виріб, а складний технічний комплекс, що враховує всі сучасні й найжорсткіші вимоги МАГАТЕ та інших міжнародних організацій, - пояснив голова правління КІЕП. – Тож здійснювати розробку проєкту, будівництво й введення в експлуатацію без її виробника – все одно що намагатися збудувати автомобіль без двигуна».  

Директор з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова звернула увагу присутніх на те, що дата початку проєктування напряму залежить від того, наскільки швидко парламент розгляне законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.

«А тим часом ми створили робочу группу. Зараз чеська сторона привезла свої пропозиції, і відтепер кожного тижня ми в режимі відоеконференції будемо працювати над поточними питаннями», - розповіла Тетяна Амосова. Таких питань, за її словами, дуже багато – від супровідних документів огляду обладнання на будівельному майданчику (він відбуватиметься за методикою чеської сторони) до меморандуму про співробітництво із Skoda JS та міжурядової угоди, яка дозволить Енергоатому зокрема отримати кредит на будівництво Х-3 і Х-4 від Чеського експортного банку.

Начальник відділу продажів Східна Європа Skoda JS Ян Умпрехт, присутній на робочій нараді, наголосив на важливості проєкту будівництва 3 і 4 енергоблоків ХАЕС. «Ми вже активно співпрацюємо, і передусім над меморандумом і міжурядовою угодою, адже це дуже потужний проєкт, - підкреслив пан Умпрехт. – Важливо, аби такий проєкт мав підтримку державних органів. Ми ж працюємо максимально швидко й ефективно».