Саботаж ініціатив Енергоатома і публікація фейків про його діяльність – це загроза національній безпеці

Понеділок, 21 Вересень, 2020 - 16:21

Нинішнього року Національна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» перебуває в непростій ситуації: величезні борги енергоринку перед нею посилюють і експерименти на цьому ринку, і саботаж ініціатив самої компанії, і спроби втягнути її в інформаційні війни. Однак відпускати цю ситуацію на самоплив в НАЕК не мають наміру. Про це в інтерв'ю інформагентству «Українські Новини» заявив т. в. о. президента Енергоатома Петро Котін.

«Навмисне гальмування (ініціатив Енергоатома) бюрократичними процедурами аж до підробки документів, спотворення статистики в урядових структурах, негативні висловлювання щодо атомної галузі численних некомпетентних радників – все це погано закінчиться», – попередив очільник Компанії. За його словами, кожен подібний випадок в Енергоатомі сприймають як нанесення шкоди, яке Кримінальним кодексом трактується як навмисне шкідництво і, у кінцевому підсумку, загроза національній безпеці.

«Крім того, нас намагаються втягнути в інформаційні війни, публікують різноманітні фейки про нашу діяльність, хочуть дискредитувати нашу команду та дестабілізувати ситуацію в компанії», – розповів Петро Котін. І додав, що на публікації недостовірної інформації Енергоатом реагуватиме відповідно до чинного законодавства.

Керівник Енергоатома пояснив свою позицію так: за ситуацією навколо Компанії уважно стежать її закордонні колеги та партнери - інші члени ВАО АЕС, WNA, EUR, INPRO, Українського ядерного товариства та Асоціації «Український ядерний форум». «Добре ім'я Енергоатома на міжнародній арені напрацьовувалося десятиліттями. І колектив НАЕК докладе всіх зусиль, щоб не дати втоптати його в бруд. Українські атомники не дозволять невігласам знищити нашу унікальну галузь економіки», – запевнив Петро Котін. Він підкреслив, що необхідно пам'ятати: розвал Енергоатому означає розвал всієї енергетичної системи України, а отже, йдеться не тільки про економічну й енергетичну безпеку, але загалом про національну.

Повний текст інтерв'ю з Петром Котіним читайте за посиланням.