На ЮУАЕС завершився перший етап повірки АСКРО

П'ятниця, 4 Вересень, 2020 - 09:54

На Южно-Українській АЕС 4 вересня завершився перший етап робіт зі щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), встановлених на проммайданчику та в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС. Усі блоки детектування успішно пройшли процедуру перевірки, про що ВП ЮУАЕС видане свідоцтво встановленого зразка.

Повірку проводило ДП «Київський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації». Для її виконання блоки детектування були демонтовані, доставлені в м. Біла Церква, повірені та повернуті на штатні місця.

У рамках першого етапу було проведено перевірку блоків детектування, встановлених в місті Южноукраїнськ (СК «Олімп»), селах Новоселівка, Акмечетські ставки, Кузнецове, Івановка та Бузьке, а також у селищах Олександрівка і  Костянтинівка.

Другий етап робіт стартує 7 вересня. Він триватиме до 30 вересня. Повірку проведуть на блоках детектування, встановлених у містах Южноукраїнськ (лабораторія зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС, ремонтно-механічний завод ВП АЕМ) і Вознесенськ, у селищах Арбузинка і Доманівка, а також у селах Благодатне і Агрономія.

Після проведення повірки всі блоки детектування повернуть на штатні місця, про що буде повідомлено додатково.

Поетапна повірка дозволяє здійснювати безперервний контроль за станом радіаційної обстановки на промисловому майданчику ВП ЮУАЕС і в зоні спостереження атомної станції.

 

*Повірка - обов'язкова процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності виконуваних вимірювань.