У молодих атомників ЮУАЕС науковий підхід до справи

Середа, 12 Серпень, 2020 - 10:21

На Южно-Українській АЕС відбулась перша частина конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників. 10 серпня свої напрацювання з соціально-профспілкового напрямку представили четверо учасників.

«Розробка технології десертних страв з підвищеною біологічною активністю», «Міграційні настрої працівників», «Підвищення ефективності роботи документообігу» та «Дослідження синдрому професійного вигорання в умовах виробництва». Саме такими були теми цьогорічних наукових досліджень з соціально-профспілкового напрямку.

Як зазначив голова конкурсної комісії, заступник генерального директора ЮУАЕС з кадрів та соціального розвитку Вячеслав Губа, усі доповіді виявилися цікавими та різноплановими. Учасники багато попрацювали: провели аналітичні дослідження, аналіз та опитування. Також В.Губа підкреслив, що вперше за роки проведення конкурсу, було представлено дослідження у галузі харчування працівників енергокомплексу. Автор роботи офіціант ОРК «Іскра» ЮУАЕС Катерина Митрофанова розробила десерт, який сприятиме довголіттю та подовженню трудового стажу працівників атомної станції. Акцентувала увагу на його харчовій цінності, собівартості та патентуванні.

Підхід, оригінальність та актуальність наукового дослідження були гідно оцінені членами журі. Робота набрала найбільшу кількість балів, а її авторка отримала перше місце. Окрім того, голова профспілки запропонував дівчині розширити тему з метою актуалізації раціону працівників енергокомплекса.

На другому місці інженер з обліку та зберігання ядерних матеріалів атомної електростанції відділу ядерної безпеки ЮУАЕС Віталій Щербатий. Молодий фахівець дослідив синдром професійного вигорання працівників АЕС з урахуванням трудового стажу, віку, напрямку роботи та спеціалізації. Члени комісії зазначили, що ця робота також має перспективу практичного застосування на підприємстві.

Третє місце між собою поділили лаборант хімічного цеху Вікторія Колінчук та майстер електроцеху Віталій Івахненко.

«Хочу кожному з вас подякувати і зазначити, що ви не марно витратили час. Я із задоволенням провів дві з половиною години, заслуховуючи доповіді учасників конкурсу.  Пропоную вам не зупинятись і надалі брати участь у таких заходах, адже є потенціал та результат», - наголосив у своєму заключному слові член конкурсної комісії, голова первинної профспілкової організації ВП ЮУАЕС Сергій Снітков.

На галузевому рівні, відповідно до умов конкурсу, Южно-Українську АЕС представлятиме володарка першого місця Катерина Митрофанова. Однак, не менш достойною для висвітлення на рівні НАЕК «Енергоатом» члени журі вважають і роботу Віталія Щербатого. Щодо його участі буде направлено відповідне клопотання.

Приємним бонусом для усіх фіналістів першого етапу конкурсу наукових доповідей стануть грошові премії. Окрім того, абсолютний переможець традиційно отримує спеціальний приз від Організації молоді профспілки ЮУАЕС. Цього разу це – бездротові навушники.