Енергоблок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Четвер, 9 Липень, 2020 - 16:50

Станом на 8 липня (84-а доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконуються наступні роботи:

– встановлення та ущільнення блока переміщення та датчиків системи управління та захисту;

– ремонт і реконструкція обладнання та арматури третьої системи безпеки;

– збирання упорного підшипника турбіни К-1000-60/1500.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- заміна електродвигунів 6 кВ систем, важливих для безпеки, - демонтаж і монтаж залізобетонних фундаментів електродвигунів;

- комплексні випробування на системі автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації;

- установка системи неавтоматичного пожежогасіння в приміщеннях, що містять електричне та електронне обладнання, – роботи з монтажу кабельно-провідникової продукції.

У рамках підвищення теплової потужності енергоблока №2 триває модернізація проточної частини циліндра високого тиску турбіни К-1000-60/1500.

Згідно з програмою підвищення надійності експлуатації систем регулювання турбін енергоблоків АЕС України та для участі в первинному регулюванні частоти і активної потужності під час паралельної роботи в складі об’єднаної енергосистеми України виконується реконструкція системи регулювання турбіни К-1000-60/1500.

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 15 квітня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.