Представники профспілки ВП ЮУАЕС взяли участь у Всеукраїнській акції протесту

Четвер, 2 Липень, 2020 - 15:06

30 червня Федерація профспілок України та національні профцентри провели Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту під стінами Верховної Ради. Пікетувальники вимагали зупинити подальше просування урядом антисоціальних законів.

Спілчани виступили за негайне відкликання законопроєкту №2681 щодо окремих питань діяльності професійних спілок та нового Трудового кодексу. Учасники багатотисячної акції протесту впевнені, що пропоновані нововведення значно погіршать стан найманих працівників. Найбільше невдоволення викликає право роботодавців розривати трудовий договір без пояснення причин. Керівники підприємств одноосібно визначатимуть норми та систему оплати праці. Єдиним регулятивним обмеженням буде встановлення державою показника мінімальної заробітної плати. Документ пропонує зменшити розмір доплати за понаднормову роботу з подвійної тарифної ставки, як тепер, до доплати в розмірі 20%. Тобто, роботодавець зможе неабияк заощадити на фонді оплати праці, а ось люди суттєво програють. Тож це можна вважати обмеженням їхніх прав на гідну зарплату.

«Зменшується щорічна відпустка працівників, згортаються пільги. Крім того, роботодавець буде мати право використовувати працю трудівника понад тієї норми, яка передбачена законодавством. Щодо законопроєкту № 2681, то він просто знищує профспілки на підприємствах. Створити цей орган на виробництві буде набагато складніше. Нині організацію можуть започаткувати 3 особи, за новим законопроєктом – не менше 10», пояснює учасник акції протесту, голова профспілкового комітету ВП  ЮУАЕС Сергій Снітков.

Роботодавець сьогодні не може винести догану спеціалістові без узгодження з профспілковим комітетом. Новий документ це право виключає. Профспілку фактично усувають від захисту працівника  під час  його звільнення. У випадку прийняття положень нового законопроєкту, втратять як працівники, так і профорганізації впевнені страйкарі, тож вимагають  вилучення з документа цих положень. Профспілкову реформу пропонують проводити за участі Федерації. «На жаль, ніхто зі «Слуг народу» до нас не вийшов. Були депутати з інших фракцій, які також стоять на боці профспілок, тому що вважають ці законопроєкти  антинародними. Після мітингу під Верховною Радою ми рушили до Офісу Президента України, де продовжили свою акцію протесту. Та навіть гучний стукіт касок на вулиці не змусив гаранта вийти і поспілкуватись з громадянами своєї країни. Підійшов тільки представник Офісу Президента, тому ми і передали йому свої вимоги щодо негайного відкликання законопроєктів з розгляду Верховною Радою», - проінформував Сергій Снітков.

Крім того, мітингувальники за проведення антисоціальної політики та антигуманне ставлення до громадян України мали претензії до голови комітету ВР з питань соцполітики та захисту ветеранів праці Галини Третьякової, вимагаючи її відставки.

Акції протесту планують продовжити, аби донести до керівництва держави свою позицію.