На блоці №2 ЮУАЕС виконується заміна електродвигунів 6 кВ на системах, важливих для безпеки

Середа, 1 Липень, 2020 - 13:47

У рамках виконання заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КзПБ) енергоблоків АЕС на блоці №2 Южно-Української АЕС ведеться заміна електродвигунів 6 кВ другої системи безпеки. Стартували роботи в середині квітня з початком планово-попереджувального ремонту (ППР), нині вони перебувають у активній стадії реалізації.

Для оптимізації термінів ремонту роботи з заміни електродвигунів 6 кВ велися паралельно на першій і другій системах безпеки. «Заміні підлягають старі електродвигуни, ресурс яких добіг кінця. Нові дозволять підвищити надійність експлуатації обладнання до необхідного рівня, - зазначає заступник начальника з ремонту електрообладнання електричного цеху ВП ЮУАЕС Андрій Ляшенко. - Нині змонтовані та відцентровані два двигуни - TH20 і TJ20, на електродвигуні TQ20 виконується обв'язування по технічній воді та термодатчиках. Найближчим часом усі три двигуни будуть запущені в режимі холостого ходу. Після цього проведемо їх зчеплення з агрегатами, прокрутку разом з насосами, та введемо в експлуатацію. У нинішньому році - в дослідну, а в 2021-у під час планово-попереджувального ремонту блока після програмних випробувань їх буде введено в промислову експлуатацію».

Виробник і постачальник обладнання - ТОВ «Завод великих електричних машин» (м.Нова Каховка), - відомий на ринку електротехнічної продукції понад 40 років.

У процесі реалізації завдань з заміни електродвигунів проведено демонтаж старих двигунів і їхніх фундаментів, виготовлено нові фундаменти, встановлено на штатні місця та відцентровано нове обладнання. До робіт залучено підрядчиків з компанії «Ramsa-group», ПАТ «КМУ ТЕМ» і ПАТ «Юженергобуд». Електроцех ЮУАЕС паралельно з цехом теплової автоматики та вимірювань і дільницею механізмів, що обертаються, енергоремонтного підрозділу атомної станції виступають кураторами.

Заміна електродвигунів 6 кВ на системах, важливих для безпеки, для южно-українських фахівців справа не нова. У 2013 році вони спільно з підрядчиками провели повну заміну двигунів на всіх системах безпеки першого енергоблока. У 2019-у - на блоці №3.

Нині на енергоблоці №2 у рамках ППР персонал служби ремонту електричного цеху продовжує виконувати ремонт секцій 6 кВ і 0,4 кВ обладнання турбінного та реакторного відділень. Паралельно ведуть монтаж трансформатора 2АТ. Це нове устаткування, яке планується до введення в роботу орієнтовно в жовтні-листопаді 2020 року. Завдання з ремонту електрообладнання будуть реалізовані і на відкритих розподільчих пристроях 150, 330 і 750 кВ, блочному трансформаторі. Ведуться також роботи з ремонту турбогенератора.

Ведуться роботи з підведення кабелю до двигуна
Двигун TJ20
Двигун готовий до роботи на холостому ходу
Новий електродвигун 1 системи безпеки
Новий фундамент під двигун ТН20
Підведення кабелю до двигуна ТН20
Протягування болтових з'єднань підшипникового вузла