Блок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Середа, 3 Червень, 2020 - 14:29

Станом на 3 червня  (49 доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконуються наступні роботи:

- капітальний ремонт головного циркуляційного насоса №4;

- ремонт устаткування і арматури першого каналу системи безпеки;

- гідродинамічна очистка теплообмінних трубокконденсатора турбіни;

- в рамках модернізації циліндра високого тиску турбіни – підгонка шпонок, переміщення діафрагм, соплових апаратів.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- введення гідростатичних рівнемірів - налагоджувальні роботи;

- заміна електродвигунів 6 кВ систем, важливих для безпеки, - роботи з демонтажу та монтажу залізобетонних фундаментів, а також встановлення двигунів на фундаменти;

- на системі автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації - роботи з монтажу кабельних трас та автоматичних і ручних сповіщувачів;

- установка системи неавтоматичного пожежогасіння в приміщеннях, що містять електричне та електронне обладнання – монтаж вогнезатримуючих клапанів.

У рамках підвищення теплової потужності енергоблока №2 ведеться модернізація проточної частини циліндр високого тиску турбіни К-1000-60/1500.

Згідно з програмою підвищення надійності експлуатації систем регулювання турбін енергоблоків АЕС України та для участі в первинному регулюванні частоти і активної потужності під час паралельної роботи в складі об’єднаної енергосистеми України виконується реконструкція системи регулювання турбіни К-1000-60/1500.

 

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 15 квітня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.