Енергоатом має бачення виходу з енергетичної кризи з найменшими для усіх сторін втратами

Середа, 3 Червень, 2020 - 07:54

ДП НАЕК «Енергоатом» має бачення виходу з кризи в енергетичній сфері з найменшими для усіх сторін втратами та з урахуванням інтересів інших генерацій. Таке переконання висловив віце-президент Енергоатома Герман Галущенко, коментуючи засідання робочої групи Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) з проблемних питань функціонування енергетичної сфери, яке відбулось 1 червня під головуванням Секретаря РНБО Олексія Данілова та за участі керівників профільного міністерства, НКРЕКП, НЕК «Укренерго», НАЕК «Енергоатом», ДП «Енергоринок», ДП «Оператор ринку», народних депутатів України та експертів.

Герман Галущенко наголосив, що проблеми в енергетичній сфері, з якими зіткнулась держава, накопичувалися роками. «Наше завдання – знайти збалансоване рішення, яке дозволить подолати кризу, захистити інтереси НАЕК «Енергоатом» та кінцевих споживачів – громадян країни. В даному випадку ці інтереси повністю співпадають, а Енергоатом має бачення, як вийти із цієї критичної ситуації із найменшими для усіх сторін втратами та з урахуванням інтересів інших генерацій», - зазначив віце-президент Компанії.

Він підкреслив, що пропозиції Енергоатома, які були представлені на засіданні РНБО, є результатом ґрунтовного вивчення ситуації на енергетичному ринку та прогнозування можливих критичних явищ у середній перспективі. «Необхідно створити конкурентоспроможне середовище для усіх гравців ринку та надати Енергоатому рівні з іншими можливості, а також дозволити Компанії напряму взаємодіяти з постачальниками універсальних послуг для продажу електроенергії населенню. Усе це дасть можливість забезпечити побутових споживачів дешевою електроенергією у соціальному пакеті», - уточнив Герман Галущенко.

На його думку, засідання РНБО стало важливим, але далеко не останнім кроком на шляху до пошуку компромісу. «Йдеться навіть не про інтереси НАЕК «Енергоатом» - йдеться про інтереси усієї держави», - наголосив Герман Галущенко.

З пропозиціями, представленими НАЕК «Енергоатом» на засіданні РНБО, можна ознайомитись за посиланням.