Енергоблок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Середа, 27 Травень, 2020 - 13:00

Станом на 27 травня (42-га доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконуються наступні роботи:

- контроль герметичності трубчатки парогенераторів №№1-4 пневмо-гідравлічним акваріумним способом;

- капітальний ремонт головного циркуляційного насоса №4;

- ремонт обладнання та арматури каналу системи безпеки №1;

- доопрацювання нового соплового апарату та нових діафрагм циліндра високого тиску;

- ремонт підшипників №№1-9 турбіни К-1000-60/1500;

- гідродинамічна очистка теплообмінних трубок конденсатора турбіни.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС реалізуються наступні заходи:

- введення гідростатичних рівнемірів - виконуються налагоджувальні роботи;

- заміна електродвигунів 6 кВ систем, важливих для безпеки, - виконуються роботи з демонтажу та монтажу залізобетонних фундаментів двигунів;

- на системі автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації реалізуються роботи з монтажу кабельних трас та автоматичних і ручних сповіщувачів;

- установка системи неавтоматичного пожежогасіння в приміщеннях, що містять електричне та електронне обладнання – виконується монтаж вогнезатримуючих клапанів.

Згідно з «Перечнем мероприятий по устранению отклонений от требований НП» ведеться заміна фланцевих з'єднань у частині монтажу трубопроводів зливу палива та мастила з кожухів і піддонів. Нині виконуються установка кожухів арматури і фланцевих з'єднань та монтаж трубопроводів.

У рамках підвищення теплової потужності енергоблока №2 ведеться модернізація проточної частини циліндру високого тиску турбіни К-1000-60/1500.

Згідно з програмою підвищення надійності експлуатації систем регулювання турбін енергоблоків АЕС України та для участі в первинному регулюванні частоти і активної потужності під час паралельної роботи в складі об’єднаної енергосистеми України виконується реконструкція системи регулювання турбіни К-1000-60/1500.

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 15 квітня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.