Блок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Четвер, 21 Травень, 2020 - 14:40

Станом на 21 травня (36 доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконуються наступні роботи:

- капітальний ремонт головних запірних засувок;

- підготовка до глушіння дефектної теплообмінної трубки парогенератора №3;

- капітальний ремонт головного циркуляційного насоса №4;

- ремонт устаткування та арматури каналу системи безпеки №1;

- доопрацювання нового соплового апарату та нових діафрагм циліндра високого тиску;

- гідродинамічна очистка теплообмінних трубок конденсатора турбіни.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС реалізуються наступні заходи:

- введення гідростатичних рівнемірів - виконуються налагоджувальні роботи;

- заміна електродвигунів 6 кВ систем, важливих для безпеки, - ведуться демонтаж конструкції фундаментів двигунів і монтаж арматурного каркасу фундаментів;

- на системі автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації реалізуються роботи з монтажу кабельних трас і автоматичних та ручних сповіщувачів;

- установка системи неавтоматичного пожежогасіння в приміщеннях, що містять електричне та електронне обладнання – виконується монтаж вогнезатримуючих клапанів.

Згідно з «Перечнем мероприятий по устранению отклонений от требований НП» ведеться заміна фланцевих з'єднань у частині монтажу трубопроводів зливу палива і мастила з кожухів і піддонів. Нині виконуються установка кожухів арматури, кожухів фланцевих з'єднань і монтаж трубопроводів.

У рамках підвищення теплової потужності енергоблока №2 ведеться модернізація проточної частини циліндр високого тиску турбіни К-1000-60/1500.

Згідно з програмою підвищення надійності експлуатації систем регулювання турбін енергоблоків АЕС України та для участі в первинному регулюванні частоти та активної потужності під час паралельної роботи в складі об’єднаної енергосистеми України виконується реконструкція системи регулювання турбіни К-1000-60/1500.

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 15 квітня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.