Народний депутат України Артем Чорноморов: «Я стурбований станом речей в ядерній енергетиці»

Четвер, 14 Травень, 2020 - 14:03

Я стурбований станом речей в ядерній енергетиці. 97 депутатів Верховної Ради України об’єднались і направили звернення до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням вжити заходів щодо недопущення зниження частки електроенергії АЕС у структурі генерації, а також переглянути прогнозний баланс об’єднаної електроенергетичної системи країни. Для України атомна енергетика є стратегічно важливою галуззю, тому не можна допускати в ній кризових явищ. Не можна скорочувати дешеве вітчизняне виробництво електроенергії й замінювати його дорогим енергоресурсом, тому що це призведе до поглиблення економічної кризи та значно вдарить по добробуту населення.

Крім цього, такі небезпечні тенденції негативно вплинуть на фінансово-економічні показники компанії «Енергоатом», яка вже зараз стоїть на межі банкрутства, але продовжує виконувати спеціальні соціальні обов’язки та за рахунок своїх коштів забезпечує населення дешевою і доступною електроенергією.

Дефіцит коштів ставить під загрозу виконання Енергоатомом програм з підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності. Через брак фінансування вже виникають суттєві труднощі у виконанні виробничої програми, закупівлі свіжого ядерного палива, своєчасній виплаті заробітної плати, сплаті податків.

Депутати, що підписали звернення, також вкрай занепокоєні забруднюючим впливом на довкілля застарілих ТЕС та ТЕЦ, які використовуються для виробництва електроенергії без електрофільтрів.

Ми сподіваємося, що Уряд зважено поставиться до цих питань, не залишить поза увагою думки, висловлені у нашому зверненні, та прийматиме у подальшому правильні рішення в інтересах держави та її людей.