Блок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Четвер, 14 Травень, 2020 - 10:30

Станом на 13 травня  (28 доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконувалися наступні роботи:

- капітальний ремонт головних запірних засувок;

- вихорострумовий контроль теплообмінних трубок і перемичок парогенератора №4;

- капітальний ремонт головного циркуляційного насоса №4;

- ремонт устаткування та арматури каналу системи безпеки №1;

- перевірка проточної частини циліндра високого тиску;

- гідродинамічна очисткатеплообмінних трубокконденсатор турбіни.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- заміна електродвигунів 6кВ систем, важливих для безпеки, - демонтаж конструкції фундаментів двигунів;

- введення гідростатичних рівнемірів - налагоджувальні  роботи;

- монтаж кабельних трас, автоматичних і ручних сповіщувачів система автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації;

- встановлення вогнезатримуючих клапанів з нормованою межею вогнестійкості в місцях перетину повітроводами припливно-витяжної вентиляції протипожежних перешкод приміщень, що містять електричне та електронне обладнання, кабельних споруд - нанесення вогнезахисту.

У рамках підвищення теплової потужності енергоблока №2 виконується модернізація проточної частини циліндра високого тиску (ЦВТ) турбіни К-1000-60/1500.

Згідно з програмою підвищення надійності експлуатації систем регулювання турбін енергоблоків АЕС України  та для участі у первинному регулюванні частоти і активної потужності під час паралельної роботи в складі об’єднаної енергосистеми України виконується реконструкція системи регулювання турбіни К-1000-60/1500.

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 15 квітня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.