Конференція трудового колективу НАЕК «Енергоатом»: прийняття рішень у новому форматі

П'ятниця, 20 Березень, 2020 - 09:14

На ЮУАЕС 19 березня відбулась звітна конференція з виконання Колективного договору НАЕК «Енергоатом» за 2019 рік. Зважаючи на карантинні заходи, запроваджені в Україні, проходила вона у зміненому форматі – окремо на кожному майданчику. Доповідь т.в.о. президента «Енергоатома» Павла Павлишина делегатам від ЮУАЕС озвучив генеральний директор відокремленого підрозділу енергокомпанії Володимир Лісніченко. Присутні взяли інформацію до відома, одноголосно визнали  Колективний договір ДП НАЕК «Енергоатом» у 2019 році в цілому виконаним, погодили низку змін і доповнень до Колективного договору на 2020 рік та внесли до проєкту постанови свої пропозиції.

У доповіді т.в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Павла Павлишина про підсумки роботи енергокомпанії у 2019 році зазначено, що виробничі показники за звітний період зросли. Протягом року компанія  виробила 83,2 млрд кВт·год електроенергії. Планове завдання виконано на 101,8%. Частка АЕС у загальному виробництві електроенергії в Україні 2019 року склала 54,1%. Це на 1% більше, ніж за попередній рік.

Економічні умови та внутрішньополітичну ситуацію, в яких довелось працювати протягом звітного періоду, не можна назвати сприятливими: низький рівень розрахунків ДП «Енергоринок» за відпущену електроенергію (загальна заборгованість 11,7 млрд грн, в тому числі 3,5 млрд грн за перше півріччя 2019 року); недоплати за електроенергію на новому енергоринку (2,9 млрд дебіторська заборгованість ДП «Гарантований покупець» лише за лютий 2020 року); тривалий позаплановий ремонт енергоблока №1 ХАЕС, і як наслідок,  недовиробіток 3,5 млрд кВт·год електроенергії.

Не зважаючи на труднощі та виклики, з якими довелося зіткнутись, колективу атомників є чим  пишатись. У літопис енергокомпанії   2019 року чималий внесок зробила і ЮУАЕС, зазначив Володимир Лісніченко: «Продовжено термін експлуатації енергоблоків №1 ХАЕС та №3 ЮУАЕС. До того ж, южноукраїнські атомники першими зробили це до завершення проєктного строку. Підвищено рівень теплової потужності енергоблоків №2 ЮУАЕС, №2 ЗАЕС та №4 РАЕС до 3045 мВт (що дорівнює 101,5% проєктної потужності). На ЮУАЕС вже два енергоблоки працюють з такими показниками. У грудні 2019 року енергоблок №3 Южно-Української АЕС першим отримав дозвіл на промислову експлуатацію ядерного палива Westinghouse. Другим енергоблоком, який працюватиме виключно на паливі Westinghouse, стане енергоблок №5 Запорізької АЕС».

Не менш важливими, ніж організація виробництва і розвиток компанії, є соціальні аспекти діяльності «Енергоатома». У 2019 році забезпечено підвищення заробітної плати на 31,5%. Це більше, ніж передбачено пунктом 2.8 Галузевої Угоди щодо підвищення рівня середньої заробітної плати з урахуванням визначених Урядом макроекономічних показників. Фінансувались усі соціальні пільги, передбачені законодавством та Колективним договором. Працівникам «Енергоатома» за рахунок компанії компенсовано витрати на укладення договорів добровільного медичного страхування.

«Завдяки тісній співпраці адміністрації і профспілки нам все ж вдалось подолати негативні тенденції до зниження заробітної плати атомників, відтоку кадрів, які спостерігались протягом 2017-2018 років. За звітний період відбулось відчутне підвищення рівня заробітної плати, до переліку соціальних пільг додалася компенсація на медичне страхування. До речі, на ЮУАЕС своє здоров’я застрахували 92% працівників. Минулого року підприємство збільшило відрахування  профспілковому комітету, що дозволило фінансово підтримати об’єкти соцкультпобуту, щоб наші працівники більше займались спортом, оздоровлювались та відпочивали. Як наслідок, зросла самоокупність цих закладів», - додав голова профспілкового комітету ЮУАЕС Сергій Снітков.

Проте не усі пункти Колективного договору виконані у повному обсязі. Зокрема, це стосується розділів «Охорона здоров’я» та «Житлово-побутове обслуговування». На житлове будівництво у 2019 році в НАЕК «Енергоатом» планували виділити 118,4 млн грн, проте у схваленій НКРЕКП Інвестиційній програмі кошти на цей напрямок не були передбачені.  Покращення житлових умов працівників компанії відбулось за рахунок продажу на умовах безвідсоткової позики раніше збудованих 230 квартир. Серед них 36 помешкань у Южноукраїнську.

Делегати конференції розглянули спільні рішення, які були прийняті роботодавцем та профспілковим комітетом ДП «НАЕК «Енергоатом» протягом року, обговорили та прийняли за основу проєкт постанови трудового колективу. В свою чергу, доповнили постанову пунктом «Доручити адміністрації та профспілковому комітету ДП «НАЕК «Енергоатом»» підготувати звернення до Президента та Прем’єр-міністра України щодо розробки механізму погашення заборгованості перед ДП «НАЕК «Енергоатом».

Колективний договір ДП НАЕК «Енергоатом» у 2019 році делегати ЮУАЕС визнали в цілому виконаним. Адміністрації енергокомпанії та профспілковому комітету доручили продовжувати роботу щодо підвищення заробітної плати працівників АЕС з метою збереження кадрового потенціалу і підвищення престижності роботи в галузі для дотримання безпечної експлуатації атомних енергоблоків України. Спільно з ЦК «Атомпрофспілки» продовжувати переговорний процес з представниками влади стосовно недопущення ухвали Закону про працю № 2708, що порушує конституційні права громадян. Сприяти виконанню інвестиційної програми ДП «НАЕК «Енергоатом» в частині завершення будівництва житлового фонду. За пропозицією ЮУАЕС - ініціювати звернення до МОЗ щодо приведення у відповідність на законодавчому рівні забезпечення персоналу лікувально-профілактичним харчуванням.

Першочерговими завданнями для роботодавця та профспілкового комітету конференція визначила захист в НКРЕКП тарифу на електроенергію у розмірі, необхідному для виконання виробничої програми та Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом», а також для фінансування витрат на соціальний розвиток ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2020 рік у повному обсязі.

Протоколи  віддалено проведених у відокремлених підрозділах конференцій будуть направлені до дирекції з персоналу ДП НАЕК «Енергоатом», після чого буде сформована остаточна єдина постанова конференції трудового колективу ДП «НАЕК «Енергоатом».