Лікарі прозвітували про стан медичного забезпечення персоналу ВП ЮУАЕС за 2019 рік

Четвер, 27 Лютий, 2020 - 17:01

Ефективність надання медичної допомоги персоналу Южно-Української АЕС медики обговорили та проаналізували на традиційній нараді, що відбулася 25 лютого. Система охорони здоров’я, яка існує на підприємстві багато років, передбачає профілактичну роботу, диспансеризацію, надання рекомендацій та лікування хворих, а також готовність медиків працювати в умовах аварійної ситуації. Своєчасна допомога здоров’ю спеціалістів атомної електростанції дозволяє виявляти хвороби на ранніх стадіях, коли є можливість відновити втрачені функції організму.

2019 року під час профілактичних медичних оглядів (ПМО) було охоплено 4011 працівників ЮУАЕС. Пильна увага до їх здоров’я дозволила у 8% вперше виявити те чи інше захворювання. Основний доповідач, завідуюча цеховим терапевтичним відділенням КНП «ЮМБЛ» Тетяна Феофентова, зазначила, що саме старіння позначається на зростанні кількості захворювань. Працівників, які старше 60 років, у 2019 році стало на 3% більше, у свою чергу молоді віком до 29 років – стало менше майже на 5%.

Уважно відслідковують лікарі випадки онкопатологій, адже дані статистики вказують на збільшення кількості ракових хвороб по всій країні. Завдяки якісній профілактичній роботі онкологічні захворювання можна виявити на ранніх стадіях, коли ще є можливість зупинити недуг.

«Ми рекомендуємо проходити ультразвукове обстеження щитовидної залози хоча б раз на 2 роки, так само які і перевірку стану гепатобіліарної системи та нирок. Крім того, за наявності проблем треба хоча б раз на півроку здавати аналіз крові», - підкреслила завідуюча цеховим терапевтичним відділенням КНП «ЮМБЛ» Тетяна Феофентова.  За її словами, в першу чергу збереження здоров’я було і залишається турботою самого пацієнта. Тож, якщо є якісь проблеми із самопочуттям, не треба чекати чергового медогляду.  Варто одразу звернутися до лікаря, а не відтягувати вирішення цього питання до останнього. У свою чергу цехова терапевтична служба завжди готова допомогти знайти ключик до здоров’я.  

Говорили на медичній нараді і про добровільне медичне страхування персоналу ВП ЮУАЕС. У 2019-му страховики пролікували атомників та членів їхніх родин майже на 16 мільйонів гривень. Цього року НАЕК «Енергоатом» витрати на поліси для колективу взяв на себе. 90,3% працівників Южно-Української АЕС погодились на таку пропозицію, причому більшість обрали елітні програми.

Медики впевнені, що наявність страховки надає працівникам ВП ЮУАЕС більш широкі можливості для лікування, оздоровлення, проходження додаткових обстежень . Це зазначила у своїй доповіді і цеховий гінеколог Марина Гладкевич. За її словами, більшість працівниць підприємства дбають про жіноче здоров’я. Вже рік для якісного скринінгу використовується контактний термограф. Цей сучасний прилад дозволяє діагностувати злоякісні новоутворення на ранніх стадіях. З появою в оздоровчому пункті цього апарату всі жінки, що працюють на Южно-Українській атомній станції, можуть пройти цифрову діагностику. В планах – стовідсоткове охоплення. 

Зважаючи на зростання кількості онкологічних захворювань в Україні, медики запропонували подбати про запуск додаткових скринінгових програм  на підприємстві. Вони сподіваються на розуміння з боку адміністрації та профкому ВП ЮУАЕС.  «Ми задоволені тим, що наразі нам вдається зберегти цехову терапевтичну службу, оздоровчий пункт та забезпечити ефективне медичне обслуговування персоналу атомної станції, - зазначила начальник відділу здоров’я ВП ЮУАЕС Галина Хмілєвська. - Сподіваюсь, ситуація не зміниться і надалі». 

Медичне забезпечення працівників АЕС залишається сьогодні одним із пріоритетних напрямків роботи Южноукраїнської міської лікарні. Втім, реформа галузі, розподіл на первинну та вторинну ланки залишає багато запитань. У цеховій терапевтичній службі кажуть, що панікувати не треба. Перш за все, слід укласти декларацію з сімейним лікарем, якщо це ще не зроблено. А надалі у працівника буде вибір:  або  йти на прийом до цехового терапевта, або записуватись до свого сімейного лікаря.