На ЮУАЕС готуються до модернізації системи регулювання турбіни енергоблока №3

П'ятниця, 14 Лютий, 2020 - 10:38

На Южно-Українській АЕС триває підготовка до модернізації системи автоматичного регулювання (САР) турбіни енергоблока №3. Роботи входять до Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки вітчизняних атомних блоків. Вони фінансуються за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Євратома. Строк реалізації робіт – вересень 2020 року.

До реалізації проєкту залучено фахівців трьох фірм - литовської компанії «Baltijos informacines sistemos» та двох українських – АТ «Турбоатом» і ТОВ «НВП «Моноліт Енерго».

У перебігу дводенної робочої зустрічі, що відбулась на южно-українському майданчику 12-13 лютого, детально розглянули технічні питання, етапи виготовлення обладнання та радилися, як вирішуватимуть проблеми, що постали під час реалізації проєкту. Одна з них – строк виготовлення гідравлічної частини системи регулювання турбіни. 

Необхідність реконструкції системи автоматичного регулювання швидкохідної турбіни третього «мільонника» назріла давно. Нині діюча система фізично та морально застаріла. У новій планується застосувати найсучасніше обладнання. Це дозволить підвищити експлуатаційні характеристики самої турбіни та стійкість роботи всього енергоблока.

Третій южно-український блок є пілотним серед вітчизняних атомних енергоблоків з модернізації системи регулювання турбіни, тому фахівці прагнуть уникнути ризиків під час втілення проєкту та застосувати вже апробовану практику зарубіжних колег.