Нарада оперативного персоналу ЮУАЕС

П'ятниця, 31 Січень, 2020 - 15:23

На ЮУАЕС 29 січня відбулась нарада старшого оперативного персоналу. Працівники наскрізних змін основних експлуатаційних цехів підприємства підбили підсумки 2019 року, окреслили плани на поточний рік. Нарада пройшла за участі генерального директора АЕС Володимира Лісніченка, в.о. головного інженера ЮУАЕС Євгена Бодікова,  голови профспілкової організації Сергія Сніткова. 

За звітний період план з виробництва електроенергії виконано на 100,7%, тривалість планово-попереджувального ремонту (ППР) скорочено на 31 добу, кращою з культури виробництва визнано зміну «А», серйозних порушень у роботі обладнання з вини персоналу не було. Такі загальні результати роботи оперативного персоналу у минулому році. Про основні досягнення колективу ЮУАЕС у 2019 році доповів генеральний директор підприємства Володимир Лісніченко: «Ми першими серед атомних електростанцій України продовжили термін експлуатації енергоблока до завершення його проєктного строку, що для третього «мільйонника» спливає 10 лютого 2020 р. На тому ж енергоблоці №3, і теж вперше в Україні, ми перевели в промислову експлуатацію паливо компанії Westinghouse. І ще одна перемога, до якої наш колектив йшов увесь минулий рік – 8 січня ДІЯРУ затверджено технічне рішення про введення енергоблока №1 Южно-Української АЕС в промислову експлуатацію на дозволеній тепловій потужності 3045 МВт.  У поточному році на першому місці для нас, як завжди, залишається стабільна та безпечна експлуатація енергоблоків.  Я впевнений у вашому професіоналізмі і вашому розумінні важливості завдань, що стоять перед підприємством та компанією в цілому», - звернувся до присутніх Володимир Лісніченко.

Аналізуючи роботу наскрізних змін протягом року, старший начальник зміни АЕС Андрій Паляцький відзначив, що оперативний персонал відповідально ставиться до своєї роботи, про що свідчать вчасно виявлені та усунені дефекти в роботі обладнання, своєчасне, повне і правильне виконання операцій під час пусків, зупинок енергоблоків та складних перемикань. Оперативники беруть активну участь в адаптації та аналізі  роботи нових і модернізованих систем. Це також важливий фактор для оцінки ефективності дій змінного персоналу.

На 2020 рік ЮУАЕС доведено план з виробітку електроенергії  – 19 мільярдів 169 мільйонів кВт·год; Ташлицькій ГАЕС - 199,5 млн кВт·год; Олександрівській ГЕС - 25,1 млн кВт·годин. У плановий ремонт строком на 108 діб з 28 березня буде виведено другий енергоблок, з 14 липня на 83 доби – перший. Щодо 3-го мільйонника, документи з розрахунками тривалості ППР наразі  перебувають на узгодженні в НАЕК «Енергоатом». За попередніми планами на ремонт передбачається 288 діб, а розпочати тривалий ППР сподіваються в останні дні грудня.

Восени на южноукраїнських атомників очікують дві міжнародні перевірки. З 8 по 17 вересня - місія SALTO за напрямком «управління старінням обладнання», а з 28 вересня по 2 жовтня - партнерська перевірка ВАО АЕС.

На завершення наради слово взяв голова  профспілкової організації ЮУООП Сергій Снітков. Темою його виступу став аналіз законопроекту про працю. Він пояснив, як позначиться на захищеності прав і гарантій працівників введення в дію нового закону і закликав присутніх приєднатись до Всеукраїнської акції протесту «STOP трудовому рабству».