Ремонтний персонал Южно-Української АЕС підбив підсумки минулого року та намітив плани на 2020 рік

Понеділок, 20 Січень, 2020 - 14:06

Ремонтники ЮУАЕС підбили підсумки 2019 року і скоординували дії на 2020 рік на нараді, що відбулась 15 січня.

Останній раз в такому колі фахівці збирались пів року тому – у липні 2019 року. Тоді саме в розпалі був ремонт на енергоблоці №3. В грудні його було успішно завершено і підтвердженням цьому стала оновлена ліцензія на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока №3 Южно-Української АЕС». Вперше в Україні це вдалося зробити ще до завершення проектного терміну. З цього почав своє звернення до зібрання генеральний директор ЮУАЕС Володимир Лісніченко. Серед позитивних результатів він також відзначив отримання дозволу на промислову експлуатацію палива виробництва компанії Westinghouse на третьому енергоблоці, а також технічного рішення на промислову експлуатацію енергоблока №1 на підвищеному рівні потужності (1,5%).

У другому півріччі 2019 року  було проведено середній ремонт на енергоблоці №1 і його підсумки  також обговорили під час наради. Як зазначив заступник головного інженера ЮУАЕС з ремонту Анатолій Ілатовський, роботи на першому «мільйоннику» відбувались у той же час, що й ремонтна кампанія на блоці №3. Взагалі ж, протягом 2019 року паралельно проводити роботи на двох блоках довелося двічі і це Анатолій Ілатовський назвав новою позитивною практикою.

Спочивати на лаврах ремонтники не звикли. Нині вони вже розпочали підготовку до ремонтної кампанії-2020. У новому році на Южно-Українській  АЕС заплановано три середніх ремонти. Перший, на енергоблоці №2 має стартувати вже наприкінці березня і триватиме 108 діб. Серед основних робіт заступник головного інженера ЮУАЕС з ремонту  назвав заміну електродвигунів на аварійних насосах першої та другої систем безпеки, ремонт запірної арматури та заміну ротора циліндра високого тиску. «Зараз ротор проходить модернізацію на заводі «Турбоатом». Сподіваємося, що фахівці цього підприємства встигнуть вчасно виконати усі заплановані роботи і на Южно-Українську АЕС ротор надійде у встановлений термін. Ми вже зараз готуємося до монтажу ротора, обговорюємо процеси та деталі, адже робота для нас нова, вона унікальна, але зрозуміла та по силах нашим спеціалістам», - зазначив заступник головного інженера ЮУАЕС з ремонту Анатолій Ілатовський.  

Енергоблок №1 планують вивести в ремонт з 14 липня. Продовжуватиметься цей ППР 83 доби. Щодо третього «мільйонника», нині триває визначення найбільш оптимальних для його проведення строків.

Напруженою для ремонтного персоналу стане й осінь. У цей період окрім планово-попереджувального ремонту, який триватиме на енергоблоці №1, атомникам належить витримати дві серйозні міжнародні перевірки. Це – експертна місія з оцінки безпеки довгострокової експлуатації SALTO та візит експертів Всесвітньої асоціації операторів атомних станцій.

Паралельно з підготовкою до ремонтів та перевірок, ремонтники намагаються вирішити питання дефіциту кваліфікованих токарів, зварювальників і верстатників. Нестачу зварювальників сподіваються покрити за рахунок випускників місцевого професійного ліцею, а от токарів нині не готують в жодному закладі країни.

Підсумовуючи нараду, генеральний директор ЮУАЕС Володимир Лісніченко порадив колегам посилити контроль за виконанням робіт підрядними організаціями, керівникам – приділити більше уваги обходам робочих місць та якості підготовки заявок на забезпечення товарно-матеріальними цінностями і послугами. Керівник підприємства наголосив, що на атомній станції важливою є кожна деталь, навіть найдрібніша.