Колектив ЮУАЕС відзначив професійне свято

Четвер, 26 Грудень, 2019 - 15:29

Колектив ЮУАЕС відзначив День енергетика. Цього року професійне свято ознаменоване важливою подією – енергоблоку №3 виповнилось 30 років. Він надійно відпрацював проєктний термін та повністю підготовлений до продовження строку експлуатації. Привітати южно-українських атомників приїхали заступник виконавчого директора з персоналу ДП НАЕК «Енергоатом», президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр та народний депутат України Артем Чорноморов.

Від імені т.в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Павла Павлишина Григорій Муляр передав вітання трудовому колективу ЮУАЕС, подякував за надійну і безпечну роботу. Він зазначив: «Ви – еліта нашого суспільства, в атомній енергетиці працюють інтелектуальні, висококваліфіковані кадри. Ми намагаємось робити все можливе, щоб професія атомника не втратила престижності, щоб наші фахівці не від’їжджали у інші країни, а мали гідну зарплату, пишалися своєю роботою і нашою державою».

«Діти, що вивчають у школі фізику, дивляться на вас як на супер-героїв. Я, коли був малим, мріяв побувати не у Діснейленді, а хотів потрапити на атомну електростанцію. Для мене це було найкраще, що можна побачити. Ви люди, які кожен день торкаються чогось таємничого. З маленьких часточок випускаєте і приборкуєте велику силу - це і є атомна енергія. Я вас вітаю і низький вам уклін від нашого покоління і всіх українців. Дякую вам за вашу роботу», - приєднався до привітання народний депутат України Артем Чорноморов.

Заступник генерального директора ЮУАЕС Володимир Богатчук коротко підсумував роботу підприємства за останній рік: «Перед нами стояло складне і відповідальне завдання – підготувати енергоблок №3 до подальшої експлуатації. І завдяки вашій невтомній, самовідданій праці воно успішно виконано».

Южно-українські атомники мають не менш амбітні плани на перспективу. У 2020 році планується ввести в експлуатацію перший пусковий комплекс реконструйованої системи технічного водопостачання енергоблоків АЕС, у 2021-му – пуск третього гідроагрегату Ташлицької ГАЕС. «Ми віримо, що в перспективі на нашому майданчику розпочнуть будівництво четвертого атомного енергоблока. Розмови про неефективність і неперспективність атомної електроенергії безпідставні. Атомній енергетиці бути!», - емоційно привітав глядачів голова профспілкової організації ВП ЮУАЕС Сергій Снітков.

За високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, вагомі особисті трудові досягнення відзначено низку працівників ЮУАЕС. Нагрудним знаком «Почесний працівник атомної енергетики» нагороджено начальника відділу охорони здоров’я Галину Хмілевську, начальника зміни енергоблока №3 Ігоря Ткаченка та заступника реакторного цеху №2 Федора Ворушила. П’ятеро працівників отримали нагрудний знак «Відмінник атомної енергетики», п’ятеро удостоєні відзнаки «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України». Загалом відзнаками різного рівня: подяками, грамотами, почесними грамотами було нагороджено більше 70 працівників. Серед них і ті, хто нині перебуває на заслуженому відпочинку, але свого часу доклали чимало зусиль для надійного функціонування енергоблока №3 протягом проектного строку його експлуатації. 

Емоцій святу додали  виступи творчих колективів Палацу культури «Енергетик» з новою програмою та запрошена зірка української естради Арсен Мірзоян.