Визначено переможців конкурсу «ATOM kids», який проходить під патронатом ВП ЮУАЕС

Вівторок, 24 Грудень, 2019 - 11:17

Цього року на конкурс «ATOM kids», який проводиться під патронатом Южно-Української АЕС, надійшла рекордна кількість творчих робіт – 151. Організатори заходу кажуть, що учнівська молодь і гуртківці приємно здивували своєю активністю. Треба було подати роботу за однією з трьох номінацій: «Живопис», «Еко-арт» і «Декоративно-прикладне мистецтво».

За словами членів журі, визначити кращі роботи було важко, адже виробів і малюнків, гідних призових місць, виявилося багато. Креативність мислення, якість підготовки та майстерність виконання стали головними критеріями.

«Конкурси для обдарованих дітей під патронатом Южно-Української АЕС проходять вже 25 років, – зазначає методист управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУАЕС Світлана Дідик. - Змінюються номінації, учасники і навіть назви творчих змагань, але головна ідея залишається – сформувати позитивне ставлення до атомної енергетики та зацікавити якомога більше дітей».

Раніше більша частина творчих робіт належала гуртківцям – вихованцям студії «Декор», станції юних техніків, центру дитячої та юнацької творчості, школи мистецтв. Але останнім часом все більш активно проявляють себе загальноосвітні заклади. Зокрема, у номінації «Живопис» з 85 робіт більше 2/3 надійшло від шкіл. Організатори зазначають, що зростає не тільки кількість учасників, які готуються самостійно, а й якість творчих робіт.

«Одразу можна побачити, які роботи є номінантами. Особливо вразили доробки дітей з обмеженими можливостями. Я розумію, наскільки це кропітка і важка праця для них, – підкреслює директор Южноукраїнського міського історичного музею Зореслава Клименко, яка сама захоплюється hand made. – Також хочу відзначити тривимірні макети будівель СЮТ. Вони просто фантастичні». 

Переможцям конкурсу «ATOM kids» вручали по 400 гривень. Цього року в різних вікових категоріях і номінаціях перше місце посіли 18 дітей. За друге місце передбачалось по 300 гривень, а за третє – 200. За словами організаторов творчого змагання, є діти, які представляли роботи одразу в кількох номінаціях і ставали призерами.

Без подарунку не залишився жоден з учасників «ATOM kids». Усім без винятку давали солодощі та сувенірну продукцію. Грошовими преміями і цінними подарунками були відзначені  також наставники – вчителі, керівники гуртків, які допомогали під час підготовки робіт.

Тим, хто не посів призове місце на «ATOM kids», не варто засмучуватися. Уже через кілька місяців буде проходити міжрегіональний дитячо-юнацький конкурс «Енергоатом: робимо Україну світлішою», до участі у якому запрошується учнівська молодь. Саме час продумати ідею і розпочати підготовку до творчого батлу.