Двоє молодих представників ЮУАЕС взяли участь у XV Міжнародній науково-технічній конференції «Проблеми сучасної ядерної енергетики»

П'ятниця, 22 Листопад, 2019 - 12:02

Двоє молодих атомників-представників Южно-Української АЕС - Ян Ладиненко та Олександр Рошуор -  взяли участь у XV Міжнародній науково-технічній конференції молодих вчених та фахівців «Проблеми сучасної ядерної енергетики». Вона проходила з 13 по 15 листопада на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Участь у конференції взяли більше 80 молодих людей, серед яких працівники усіх АЕС України, студенти вищих навчальних закладів, співробітники наукових та науково-дослідних установ, підприємств та організацій, діяльність яких тісно пов’язана з ядерною галуззю України. Окрім того, були присутні гості із Грузії та Великобританії.

Робота конференції проводилася в двох секціях. Перша включала теми, пов'язані з роботою з громадськістю в атомній галузі, розвитком атомно-енергетичного комплексу в Україні та матеріалами для ядерної енергетики. В рамках другої секції обговорювались питання підвищення рівня безпеки та ефективності експлуатації АЕС, продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків та управління старінням основного обладнання.

Доповідь інженера-технолога служби модернізації та реконструкції ВП ЮУАЕС Яна Ладиненка була присвячена проблемі впливу людського чинника на можливість виникнення аварійної ситуації та впровадженню і використанню системи інструментів запобігання помилкам  персоналу з метою підвищення рівня безпеки та мінімізації ролі людського фактору.

Черговий електромонтер електроцеху Олександр Рошуор виступив з доповіддю про перспективи застосування модульних реакторів малої потужності в енергосистемі України, зокрема використання їх для забезпечення живлення власних потреб діючих АЕС.

«Участь у заході, - вважає Ян Ладиненко, - дозволила нам не тільки донести свої ідеї та досвід, впроваджені вже на нашому рідному підприємстві, до інших учасників конференції, а й отримати нові цікаві знання та враження, що стануть у пригоді на шляху нашого професійного вдосконалення».