У спорткомплексі ВП ЮУАЕС пройшов V Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби на призи НАЕК «Енергоатом»

П'ятниця, 15 Листопад, 2019 - 11:03

Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби на призи НАЕК «Енергоатом», який проходив у спорткомплексі ЮУАЕС 9 листопада, зібрав більше двохсот юних спортсменів.  Серед учасників – команди з 8 областей України, а також Молдови. Почесними гостями турніру стали генеральний директор Южно-Українського енергокомплексу Володимир Лісніченко, голова профкому ВП ЮУАЕС Сергій Снітков, заступник генерального директора ВП ЮУАЕС Вячеслав Губа, президент Федерації греко-римської боротьби України (ФГРБУ) Олег Сазонов.

Очільник ФГРБУ відзначив  подяками за підтримку та вагомий внесок у розвиток греко-римської боротьби генерального директора Южно-Української АЕС Володимира Лісніченка та його колишнього заступника Володимира Авраменка. «Для виховання нового покоління чемпіонів без допомоги меценатів не обійтись. Саме вони стають ключовими драйверами розвитку спорту, – зазначив президент Федерації греко-римської боротьби України Олег Сазонов. - Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю з НАЕК «Енергоатом».

Наразі у секції греко-римської боротьби спорткомплексу «Олімп» ВП ЮУАЕС займається понад 80 дітей віком від 5 до 12 років під керівництвом тренерів Бутхузі Карая та Дениса Чебанова. Серед них є багато призерів та переможців обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань. Минулого року місцеві борці взяли участь у двадцяти трьох турнірах, завоювавши 159 медалей.

Аби підбадьорити та мотивувати дітей, на захід запросили майстрів спорту міжнародного класу Дмитра Пишкова та Артура Політаєва. З южноукраїнськими тренерами їх поєднує Стаханівська школа боротьби, де вони разом займалися до початку бойових дій на Сході України.

Артур Політаєв тиждень тому повернувся з чемпіонату світу U23, де став бронзовим призером. «Секрет успіху простий: тренуватися і ще раз тренуватися, прагнути до перемоги, – підкреслив майстер спорту міжнародного класу. – І ще важливо слухатися тренерів. У Южноукраїнську кваліфіковані наставники з греко-римської боротьби, вони готують справжніх бійців. Ми ще побачимо їх на Олімпійських іграх».  

Греко-римська боротьба – це суто чоловічий вид спорту. Тут подтрібна неабияка витримка, сила волі та духу, технічність захватів і кидків. У цьому можна було переконатися на V Всеукраїнському турнірі з греко-римської боротьби на призи НАЕК «Енергоатом». Місцеві спортсмени довели, що вони гідні нагород. У южноукраїнців:

  • 1 місце – 4 медалі;
  • 2 місце – 10 медалей;
  • 3 місце – 10 медалей.
Теги: