На Южно-Українській АЕС відбулася робоча зустріч під егідою ВАО АЕС

П'ятниця, 8 Листопад, 2019 - 16:30

На Южно-Українській АЕС з 5 по 7 листопада проходила робоча зустріч членів Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують атомні електростанції. «Процесна модель управління АЕС і організаційна структура» - таку тему обговорювали представники від усіх українських АЕС, а також їхні колеги з Росії, Ірану, Білорусі, Вірменії та Болгарії. Почути ідеї, які допоможуть покращити роботу, а також поділитися напрацюваннями мали на меті учасники зібрання.

Робочі зустрічі і семінари проводяться ВАО АЕС у рамках програми «Навчання і розвиток», яка є однією з основних програм Асоціації. Іншими важливими інструментами надання допомоги атомним електростанціям і експлуатуючим організаціям є партнерські перевірки, зокрема, і корпоративні, місії підтримки, обмін досвідом експлуатації. 

Тему для робочої зустрічі - «Процесна модель управління АЕС» - обрали не випадково. У сучасному світі  успішні підприємства моделюють свою діяльність саме на базі процесного підходу.

«Питання надзвичайно важливе для безпечної експлуатації атомної електростанції, для виконання вимог регулюючого органу, для дотримання вимог технологічного регламенту. Робота персоналу, який знаходиться в правильній організаційній структурі, побудованій з урахуванням процесного підходу, більш ефективно сприяє досягненню  поставленої мети. Мета у нас одна – надійна, безпечна робота атомної електростанції з ефективним виробництвом», - зауважив Сергій Лесін – радник МЦ ВАО АЕС, координатор робочої зустрічі.

У компанії «Енергоатом», яка є оператором українських АЕС, над виробленням процесного підходу у діяльності працюють уже не перший рік. «Це питання складне не тільки для нас, хоч ми вже багато років сертифікуємось і в нас є альбом процесів, карта процесів. Організаційна структура поступово перетворюється на процесно-функціональну, і чим краще прописаний процес, тим менше помилок можна зробити, розуміючи, через кого він проходить і чим він завершиться. Нині перед нами стоїть завдання розробити інтегрований процес в комунікації дирекції компанії з АЕС», - зазначив Сергій Бриль, виконавчий директор з якості та управління НАЕК «Енергоатом». Він  зауважив також, що атомникам треба частіше обмінюватися думками на цю тему. В організаційних питаннях зустрічається ще чимало помилок, тож систему менеджменту необхідно зробити більш ефективною. Учасники зустрічі визнали роботу корисною. Підкреслили, що почерпнули для себе  позитивні практики, які обговорять зі своїм керівництвом.

Всесвітній асоціації операторів, що експлуатують АЕС, цього року виповнилось 30. Організацію було створено після аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця подія змусила  переоцінити проблему безпеки ядерних установок. Аварія на японській АЕС Фукусіма в 2011 році ще раз підтвердила, що вдосконалення експлуатації за рахунок взаємної підтримки, обміну інформацією і використання позитивного досвіду є важливими напрямками у діяльності атомних електростанцій. Спеціалісти кажуть, що ті енергоблоки АЕС Фукусіма, на яких сталася аварія, ні разу не були об’єктами партнерських перевірок ВАО АЕС.

У лютому 2020 року  ЮУАЕС знову буде приймати на своєму майданчику експертів ВАО АЕС. Планується  навчальний семінар на тему: «Лідерство в атомній енергетиці», яка є надзвичайно актуальною на теперішній час.