Молодь ЮУАЕС взяла участь у XV Форумі Організації молоді Атомпрофспілки «Atomic marathon 2019»

Четвер, 7 Листопад, 2019 - 08:44

Молодь ВП ЮУАЕС взяла участь у XV Форумі Організації молоді Атомпрофспілки «Atomic marathon 2019». Захід, який з минулого року носить ім’я одного з засновників Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України Олександра Юркіна, проходив з 31 жовтня по 3 листопада у Києві.

До участі у форумі, окрім молоді, долучилися старші колеги, закордонні експерти. Разом обговорювали сучасний стан атомної енергетики, перспективи галузі та роль молоді у цьому питанні. У рамках форуму молодих профлідерів відзначили грамотами Президії ЦК Атомпрофспілки, а також цінними подарунками за розвиток та підтримку профспілкового руху.

На відкритті заходу заступник голови Атомпрофспілки Олексій Лич зазначив: «У атомної енергетики є майбутнє, і воно у ваших руках. Велика подяка за активну участь у розвитку галузі та небайдужість».

На сьогоднішній день 22% персоналу НАЕК - молодь до 35 років. Очільник профспілки підкреслив, що в енергокомпанії підтримують молодіжні ініціативи, вірить, що, незважаючи на різні перепони, ренесанс атомної енергетики ще попереду.

За словами заступника голови Федерації профспілок України (ФПУ) Євгена Драп’ятого, в Атомпрофспілці молодіжний рух знаходиться на належному рівні. І це є прикладом для інших членів ФПУ. В планах внести до статутів положення щодо пропорційного представлення молоді у всіх виборних органах.

Під час заходу говорили на різні теми, починаючи зі створення Енергетичного мосту «Україна-ЄС» і закінчуючи гендерною політикою. Кілька днів форуму виявились насиченими, за цей час провели до десятка панельних дискусій. Зокрема, детально зупинилися на роботі НАЕК «Енергоатом» в умовах конкурентної моделі енергоринку. Зважаючи на те, що трейдинг – непроста справа, питань було багато. «В першу чергу, для НАЕК  реформа в енергетиці – це стабільність розрахунків за реалізовану продукцію і можливість перетворитися на повноцінне комерційне підприємство, – підкреслив начальник управління торгівлі на онлайн-ринках та комерційної диспетчеризації ВП «Енергоатом-Трейдинг» Василь Прокопенко. -  Треба звикати до змін і рухатися далі, втілюючи стратегічні плани, адже стара модель ринку вже віджила себе».  

У рамках заходу відбувся флешмоб представників профспілки Східного гірничо-збагачувального комбінату (СхідГЗК). Їх надзвичайно турбує ситуація, що склалася. Вже цього тижня до 80% потужностей підприємства мають зупинитися. Працівники СхідГЗК попросили в атомників підтримку, адже вони планують відстоювати своє підприємство.

Кілька днів форуму виявились насиченими: проводились майстер-класи, тренінги, «жива бібліотека». Молодь мала змогу поспілкуватися зі старшими колегами, які вже досягли професійного успіху та мають авторитет в галузі. По закінченню заходу всі учасники отримали сертифікати про успішне проходження навчання.