Галерея «Гард»: 25 років на службі мистецтву

Вівторок, 29 Жовтень, 2019 - 14:13

Галереї «Гард» Палацу культури «Енергетик» ВП ЮУАЕС 25 жовтня виповнилося 25 років. На святі на честь ювілею у виставковій залі зібралися засновники, меценати та художники, для яких «Гард» колись став, а для багатьох молодих живописців і сьогодні є стартовим майданчиком майбутніх самостійних творчих проектів.

Нині «Гард» - частина культурної історії Южно-Українського енергокомплексу і його міста-супутника. За роки діяльності галерея співпрацювала з двома сотнями художників. За чверть століття тут здійснені чимало великих проектів, серед яких арт-брендінг території міста, художні пленери, вернісажі та симпозіуми.

Сфера інтересів галереї - живопис, графіка, скульптура, фотографія в контексті актуального мистецтва. Тут пройшло понад 150 виставок за участі полотен відомих в Україні та за кордоном художників і скульпторів сучасності. «Ідея створення «Гарду» проста: будь-яке місто має мати галерею та музей образотворчих мистецтв, аби не їздити до столиці, щоб наші городяни могли знайомитися з мистецтвом на місці. Це звичайні, гуманні цінності для нормального суспільства», - зазначає куратор галереї «Гард» Богдан Грицевич. Сьогодні тут працюють над новою ідеєю - створенням парку для дітей. У ньому юні южноукраїнці зможуть знайомитися з артефактами культури та історією місцевості, де проживають.