Южно-Український енергокомплекс приймав дітей із Польщі

Вівторок, 17 Вересень, 2019 - 14:15

Діти з польського міста Радомсько 13 вересня відвідали Южно-Український енергокомплекс. В інформаційному центрі «Імпульс» старші діти прослухали пізнавальну лекцію, молодші – дізналися, як виробляється електроенергія на атомних електростанціях в ігровій формі, за допомогою квесту. Польська делегація побувала також на пристанційному майданчику АЕС та  Ташлицькій ГАЕС.

Візит відбувся в рамках обміну між українським містом Вознесенськ та польським Радомсько, які є побратимами. Українські діти у березні поточного року жили у польських сім’ях, ходили там до школи - вчили  мову. Тепер в Україну приїхали  діти з Польщі.  Були в Одесі, в Очакові, не оминули й Южноукраїнськ.

Отець Кароль Карвовскі, настоятель римо-католицької парафії святого Антонія в місті Южноукраїнськ,  розповів: «Організувати поїздку в Україну було трохи складно – батьки з деякою пересторогою відправляли дітей сюди: бояться війни та непередбачуваних ситуацій. Але сподіваємося, що зможемо продовжити проєкт і наступного року, бо країни-сусіди мають товаришувати».

Пані Пауліна Грабовська, яка у місті Радомсько відповідає за роботу з громадськістю та міжнародні відносини, розповіла, що у Польщі й досі відчувається Чорнобильський синдром, але додала: «Ми вперше на такому об’єкті, бо в Польщі лише збираються будувати АЕС. Побаченим залишились дуже задоволені. Думаю, що діти повезуть додому хороші враження, і їхні батьки змінять своє ставлення до атомної енергетики. Від себе скажу так: візит на Южно-Українську АЕС додав впевненості, що атомна енергія може бути безпечною».

Теги: