Енергоатом став партнером першого в Україні онлайн-курсу з корпоративної соціальної відповідальності

Вівторок, 17 Вересень, 2019 - 10:10

НАЕК «Енергоатом», як одна з найбільш соціально-відповідальних компаній в Україні, долучилась до ініціативи «1+1 медіа» та CSR Ukraine у створенні першого в Україні освітнього онлайн-курсу з корпоративної соціальної відповідальності. Офіційна презентація курсу відбулась 13 вересня 2019. Онлайн-курс розміщено на освітній платформі зі сталого розвитку Impactorium.

Ідея розробки курсу виникла після дослідження сприйняття та впровадження корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) українськими компаніями, яке провели експертна організація CSR Ukraine та Центр «Розвитку КСВ». Дослідження підтвердило, що фактор КСВ й досі не сприймається українськими підприємствами як один з якісно-вагомих чинників ефективного корпоративного управління. Тільки 24% компаній України мають достатній бюджет для виконання програм-заходів соціальної відповідальності та лише у 12% компаній запроваджена система вимірювання показників ефективності КСВ. Третина компаній відверто говорить про нестачу знань та досвіду для впровадження заходів з корпоративної соціальної відповідальності.

Фахівці CSR Ukraine переконані, що низький рівень сприйняття та впровадження КСВ на українських підприємствах  є великою проблемою, адже відповідальне ставлення Компанії до споживачів, працівників, партнерів, навколишнього середовища, взаємодія та постійний діалог із суспільством, участь у вирішенні найгостріших соціальних проблем – всі ці фактори є головними якісними відмінностями соціально-відповідального бізнесу. Також ці фактори є системною базою корпоративної соціальної відповідальності, що має позитивний вплив не тільки на економічні показники та репутацію підприємств, але й соціально-економічний розвиток країни в цілому. Саме тому виникла ініціатива розробити доступний і безкоштовний освітній онлайн-курс з корпоративної соціальної відповідальності з метою інформування про механізми її впровадження та вимірювання якомога більшої кількості зацікавлених сторін. Крім Енергоатома до реалізації проекту також долучились провідні українські компанії різних сфер діяльності – Астарта, Делойт та ДТЕК.

Під час презентації проекту, на якій були присутні викладачі університетів, студенти, КСВ-менеджери, власники малого та середнього бізнесу, благодійні фонди та громадські організації, відбулось обговорення світових трендів КСВ, актуальних та доступних інструментів освіти, визначено напрями за якими є дефіцит інформації.

Своїми враженням про курс поділились присутні на заході викладачі, які зауважили, що така ініціатива стане дуже корисною не тільки для КСВ менеджерів та компаній, а і для студентів, які в подальшому будуть впроваджувати заходи корпоративної соціальної відповідальності на підприємствах. «У нашому виші цю дисципліну викладають вже шість років, …але наші слухачі просто не підготовлені. Вони ще не можуть зрозуміти суть КСВ і усвідомити пріоритети для бізнесу. Тому з огляду на сьогоднішні аспекти розвитку цього напряму, освітній курс з КСВ є дуже вагомим вкладом у розвиток суспільства в цілому. У майбутньому ми обов’язково використовуватимемо цей курс в нашому навчальному процесі», - зазначила Оксана Охрименко, викладач дисципліни КСВ Київського Політехнічного інституту.

Онлайн-курс з КСВ включає теоретично-практичні кейси з 14 тем:

 • що таке Корпоративна соціальна відповідальність;
 • вплив КСВ на компанію;
 • головні питання і стейкхолдери;
 • стратегія КСВ;
 • нефінансова звітність;
 • типові помилки під час реалізації КСВ;
 • корпоративне управління;
 • чесні операційні практики;
 • права людини;
 • охорона довкілля і «зелений офіс»;
 • розвиток і залучення громад;
 • робота зі споживачами;
 • трудові відносини;
 • відповідальні мережі постачальників.

Курс є доступним кожному бажаючому на онлайн-платформі Impactorium від CSR Ukraine - платформі для освіти зі сталого розвитку.