ЦИТАТА ДНЯ

П'ятниця, 13 Вересень, 2019 - 10:45

Микола Дурман, радник з питань регіонального розвитку Миколаївського центру розвитку місцевого самоврядування, про відвідини Южно-Українського енергокомплексу: «Сьогодні ми привезли в чергову навчальну поїздку, а такі поїздки ми організовуємо щонайменше один раз на рік, дві групи - з Луганської та Черкаської областей. Головна мета навчальної поїздки – обмін досвідом щодо розвитку туризму та участі великого бізнесу в процесах розвитку територій.

На прикладі Южно-Української АЕС, як великого промислового об'єкта, ми розказуємо та показуємо, як організовано співпрацю між громадами та підприємствами, які розташовані поруч чи на території цих ОТГ, у плані державно-приватного партнерства. Перш за все, як атомна станція співпрацює з містом-супутником і сусідніми територіальними громадами, які є досягнення та проблеми на цьому шляху, і яким чином тут виходять з конфліктних ситуацій, які іноді виникають.

Ми пояснюємо представникам громадського активу, що коли громада хоче розвиватися, залучати до себе інвестиції, побудувати якийсь великий  об’єкт, то слід бути готовими до серйозної співпраці та певних змін, у тому числі і змін ландшафту – виділення територій, будівництва водосховищ тощо.

Я сам родом з Херсонської області. З дитинства знав, що поруч, приблизно на однаковій відстані розташовані дві АЕС – Запорізька та Южно-Українська. І жодного негативного ставлення ні тоді, в дитинстві, ні нині, коли я давно дорослий, до їхньої роботи в мене не було і немає».