У турбінному цеху №2 ЮУАЕС триває реконструкція обладнання

Понеділок, 9 Вересень, 2019 - 11:22

На Южно-Українській АЕС триває реалізація заходів, спрямованих на підвищення надійності обладнання третього енергоблока в період його довгострокової експлуатації. Під час планово-попереджувального ремонту (ППР) виконується низка надрегламентних робіт з реконструкції та модернізації устаткування турбінного цеху №2 (ТЦ-2). Зокрема, агрегатна заміна маслонасосів системи ущільнення вала генератора, реконструкція покриття карт бризкальних басейнів 1, 2 і 3 систем безпеки, модифікація системи живильної води та ін.

Агрегатна заміна маслонасосів системи ущільнення вала генератора (УВГ) третього «мільйонника» - один з напрямів діяльності колективів ТЦ-2 і підрядних організацій у ППР-2019. Метою заміни маслонасосів є підвищення надійності системи УВГ. «Існуючі сьогодні на блоці №3 відцентрові насоси не відповідають сучасним вимогам нормативних документів, їх замінять на нові насосні агрегати, що запобігають течі мастила через ущільнення насосів, що значно знижує ризик втрати мастила з системи ущільнення вала генератора», - коментує хід робіт заступник начальника цеху з експлуатації ТЦ-2 ЮУАЕС Юрій Павлов.

До складу системи входять три маслонасоси, що призначені для забезпечення мастилом ущільнення вала генератора. Завдання маслосистеми полягає в тому, щоб створити безпечні умови експлуатації водневого охолодження генератора шляхом запобігання виходу водню з його корпусу.

Реконструкція покриття карт бризкальних басейнів 1, 2 і 3 систем безпеки блока №3 також спрямована на підвищення його надійної експлуатації. Бризкальні басейни призначені для безперебійного забезпечення охолоджувальною водою всього обладнання реакторного відділення, яке бере участь у роботі блока. «У результаті ударної дії води, що виходить з розбризкуючих сопел басейну, його асфальтовий екран поступово руйнується, з'являються тріщини та вибоїни, захисна водонепроникна мастика на укосах частково пошкоджується, а товщина асфальтового покриття в деяких місцях уже не відповідає проектному показнику, - пояснює Ю.Павлов. - Аби стан гідроізоляційного покриття бризкальних басейнів блока №3 привести у відповідність до проектних вимог і проводяться реконструктивні роботи. Сьогодні вони ведуться на другому басейні».

Під час нинішнього ППР модифікується ще одна система, що відповідає за надійність експлуатації турбінного обладнання третього «мільйонника», - система живильної води. Зокрема, замінюються звужуючі пристрої для вимірювання витрати рідини. Модернізація виконується на підставі заміни підходу до розрахунку та монтажу звужуючих пристроїв у діючих нормативних стандартах України. Для приведення у відповідність до вимог будівельних норм замінюється й покрівельне покриття машзали енергоблока №3.