Южноукраїнські рятувальники дістали всі призові місця на V мальтійських маневрах

Четвер, 5 Вересень, 2019 - 14:51

Южноукраїнські волонтери-рятувальники, серед яких більшість – працівники ВП ЮУАЕС, дістіли всі призові місця на V мальтійських маневрах.  Змагання проходили з 30 серпня по 1 вересня в Івано-Франківську. Загалом до участі у навчаннях долучилось 10 команд з різних міст, в тому числі і представники аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України.

Метою мальтійських маневрів є, перш за все, перевірка засвоєних умінь, знань і навичок з надання першої допомоги потерпілим в умовах максимально наближених до реальних. На шляху до перемоги рятувальникам треба було успішно пройти запропоновані локації: прийняти пологи у породіллі, врятувати перехожого після інсценізації ДТП з наїздом мотоцикліста, реанімувати електрика, що за легендою знехтував правилами безпеки та був уражений струмом тощо.

За словами члена южноукраїнської команди волонтерів-рятувальників Тетяни Сичової, локації були розкидані містом, тож за день доводилося пройти багато кілометрів шляху у повному обмундируванні. «Ми повинні були прийти і виконати свою справу, незважаючи на втому, – каже вона. – Вважаю, що завдяки злагодженій роботі команди і підтримці один одного нам і вдалося вибороти кубок». 

Призові місця між южноукраїнцями розподілились наступним чином: ІІІ місце у «четвірки» Євгена Шифердеккера, ІІ місце у волонтерів-рятувальників під керівництвом Оксани Вороніної, І місце виборола команда Андрія Дікусара (поділили перемогу з франківцями). «Такі змагання – можливість побачити не тільки сильні, але й слабкі сторони, - зазначає лідер южноукраїнських волонтерів-рятувальників Андрій Дікусар.- Ми маємо продовжувати тренування, оптимізувати алгоритми та підвищувати свій рівень кваліфікації». 

У южноукраїнської команди грандіозні плани на найближчий час. Як переможців їх запросили на більш складні мальтійські маневри до Польщі. Крім того, 21 вересня вони мають взяти участь у Всеукраїнському чемпіонаті в Одесі, де змагатимуться не тільки любителі, а й професійні рятувальники, працівники швидкої допомоги. А вже 28 вересня кваліфікаційні навчання відбудуться у Южноукраїнську. До участі у них запрошені волонтери з різних міст України.