У корпус конденсатора турбіни енергоблока №3 ЮУАЕС заведено останній новий модуль

Четвер, 5 Вересень, 2019 - 08:19

У корпус конденсатора турбіни енергоблока №3 ЮУАЕС 3 вересня заведено останній новий модуль. На транспортування всіх елементів і їх встановлення на штатні місця атомникам знадобилось 22 доби. Попереду не менш відповідальний період - зварювання.

«Важкий у прямому і переносному сенсі етап роботи завершено. Нині всі 16 парних модулів знаходяться в корпусі конденсатора на своїх місцях. Це була досить непроста операція як з інженерного боку, так і транспортно-такелажного, - зазначає заступник начальника турбінного цеху №2 з ремонту ЮУАЕС Євген Чорнозубенко. - Габарити кожного елемента мають 12 метрів у довжину, 2,5 метра в ширину та 6 метрів у висоту, вага приблизно 70 тон. Для їх транспортування з монтажного майданчика до спеціально облаштованих порталів у стіні машинної зали задіяли унікальний кран вантажопідйомністю 400 тонн і довжиною стріли 63 метри. Кран має здатність самостійно визначати масу вантажу та налаштовувати противаги. За його допомогою транспортування відбувається безпечно і з високою точністю. На штатне місце - поперечне переміщення - кожен модуль виставляли вже за допомогою електричних лебідок».

Дозвіл на зварювання надали лише після того, як модулі були точно позиціоновані на штатних місцях. Для цього попередньо виконали геодезичну зйомку та зробили відповідні заміри.  Сам процес зварювання проходить поетапно, по два модулі, після чого на конденсатозбірник встановлюється спеціальна сітка, яка унеможливить потрапляння забруднення та сторонніх предметів з підвідних трубопроводів до конденсатних електронасосів. Це нові  елементи, які, на думку фахівців, підвищать надійність роботи обладнання.

На сьогодні зварювальні роботи тривають на 1, 2 і 4 модулях третього корпусу. Заміна конденсатора турбіни є однією з визначальних робіт для тривалості ремонтної кампанії. Від якості монтажу значною мірою залежать строки ППР енергоблока №3. Це добре розуміють працівники ЮУАЕС і підрядних організацій, тож роблять усе можливе, щоб виконати роботу швидко і якісно.