На ЮУАЕС пройшли практику 89 студентів і учнів закладів професійної освіти

Середа, 10 Липень, 2019 - 10:35

На Южно-Українській АЕС за перше півріччя практику пройшли 89 студентів закладів вищої освіти, професійних ліцеїв та коледжів. Це студенти Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (НТУУ «КПІ»), Вінницького національного технічного університету, Національного університету «Львівська політехніка», Національного технічного університету «ХПІ». Для тринадцяти студентів практика була переддипломною, для решти – виробничою. Практику проходять відповідно до договорів про співпрацю між ВП ЮУАЕС і навчальними закладами. З 33 практикантів з закладів вищої освіти дев’ятеро свого часу уклали тристоронні договори про підготовку молодих фахівців.

Майбутні працівники АЕС опановують освіту зі спеціальностей «Атомна енергетика», «Комп'ютерні та інформаційні технології», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Є серед них майбутні хіміки, метрологи, екологи, бухгалтери, управлінці.

Студенти впродовж усього періоду практики під керівництвом досвідчених наставників з реакторних і турбінних цехів, електричного цеху, хімцеху, цеху теплової автоматики та вимірювань, цеху водопровідно-каналізаційного господарства та теплових мереж, цеху диспетчерсько-технологічного управління, служби аналізу безпеки, служби головного метролога, служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації, управління кадрів освоювали організацію робіт, вивчали технічну та нормативну документацію, готували матеріали для захисту дипломів. Практиканти також мали можливість закріпити отримані за студентською лавою знання на підприємстві, розібратися в роботі різних технологічних систем.

Цього року двома практикантами опікувався інженер-технолог ТЦ-2 Андрій Столярчук. Він лише два роки тому закінчив ОНПУ. Ще студентом продемонстрував непідробну зацікавленість майбутньою професією, прагнення поглиблювати знання та використовувати для цього кожну можливість. Андрій був учасником «Літньої ядерної школи», що 2016 року проходила на Южно-Українській АЕС та посів тоді 3 місце у конкурсі наукових доповідей. Уже за два роки після працевлаштування на АЕС за тристороннім договором йому довелося стати керівником практики студента четвертого курсу «Львівської політехніки» Кирила Устиченка та третьокурсника ОНПУ Володимира Пилипенка. Своїми підопічними задоволений. Вони, на його думку, демонструють гарні теоретичні знання, відповідно до курсу навчання. Головна якість практикантів - бажання навчатися новому. «Виробнича практика – це слушна нагода поспілкуватися зі спеціалістами, ознайомитися з виробничою документацією, зрозуміти, яким чином обладнання, що ти вивчав в університеті, діє в технологічних схемах блока. Цьому не навчають у аудиторіях. Як би там не було, а розрив між теорією та практикою залишається. Його подолання переважно залежить від наполегливості студента під час виробничої практики. Крім того, вона дозволяє відчути атмосферу підприємства, остаточно визначитися з місцем подальшої роботи», - зазначає Андрій Столярчук.

Серед практикантів були також 50 учнів державного навчального закладу «Южноукраїнський професійний ліцей» і шестеро - з інших закладів професійної освіти, де можна опанувати робітничі професії. Це майбутні електромонтери, електрозварники, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів. Вони реалізовували набуті навички на виробництві в таких підрозділах як цех зварювання, електроцех, цех теплопостачання та підземних комунікацій, будівельно-монтажне управління, автотранспорте господарство. Практику на АЕС проходили також дві майбутні кранівниці.