Колектив Енергоатома вітає співробітника компанії Валерія Беспалова з присвоєнням йому звання Герой України

Понеділок, 1 Липень, 2019 - 14:10

Колектив НАЕК «Енергоатом» вітає диспетчера групи моніторингу ядерних установок ВП «Аварійно-технічний центр» Валерія Беспалова з присвоєнням йому звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка». Відповідний указ Президента України Володимира Зеленського №468/2019 від 27 червня оприлюднено на сайті глави держави.

У президентському указі зазначено, що старший інженер-механік реакторного цеху ДП «Чорнобильська АЕС» у 1983-1989 роках Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху атомної електростанції у 1986 році Валерій Беспалов та начальник зміни цього ж підприємства у 1976-2005 роках Борис Баранов (посмертно) удостоєні найвищої державної нагороди за героїзм і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року.

Усі троє, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС.

«Олексій Ананенко, Валерій Беспалов та Борис Баранов спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух», - наголошується в указі про нагородження.

Довідка. Валерій Олексійович Беспалов народився 21 вересня 1957 року в селі Лесівка, Селедівський район, Донецька область, Україна.

Одружений, має доньку.

У 1980 році закінчив Одеський політехнічний інститут за фахом інженер-теплоенергетик.

В період з 1980 року працював на Чорнобильській АЕС, починав з робочих посад, працював начальником зміни, заступником начальника відділу зняття з експлуатації.

З 1989 по 1991 рік працював в проектному інституті «Укргіпроенерго» (м. Київ) на посаді інженер-конструктор.

З 1992 року поновив роботу на Чорнобильській АЕС.

З 2012 року по теперішній час працює в НАЕК «Енергоатом» на посаді диспетчера групи моніторингу ядерних установок служби аварійного реагування звязку та інформатизації, яка з 2011 року діє у складі ВП «Аварійно-технічний центр».

У 1989 році був нагороджений Орденом Пошани за участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.