Блок №3 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

П'ятниця, 14 Червень, 2019 - 11:33

Станом на 13 червня на третьому енергоблоці ЮУАЕС триває капітальний планово-попереджувальний ремонт (ППР*). У його перебігу виконувалися наступні роботи:

- зовнішній огляд поверхні реактора;

- підготовка до проведення вихороструменевого контролю теплообмінних трубок парогенератора №4;

- підготовка до розущільнення головного роз'єму головних циркуляційних насосів №2 і №4;

- ремонт і реконструкція обладнання та арматури третього каналу безпеки;

- капітальний ремонт (ремонт проточної частини) циліндра низького тиску №2 турбіни До-1000-60/3000.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС;

- реконструкція кабельного господарства в герметичному об’ємі, трубної частини вимірювальних каналів у контрольованій зоні реакторного відділення;

- демонтаж шаф, гермопроходок і кабельної продукції системи нормальної експлуатації, важливих для безпеки реакторного відділення підсистеми контрольно-вимірювальної апаратури, технологічного захисту, блокування та сигналізації, а також системи автоматичного регулювання та дистанційного керування.

Згідно з «Планом дій з підвищення надійності парогенераторів і конденсаторів турбоустановок АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» на період 2014-2020 рр.» виконуються підготовчі роботи до заміни конденсатора (підготовка та облаштування транспортних розв’язок, підготовка площадок біля блоків №3 та №4, демонтаж обладнання на шляхах транспортування на блоці №3, виготовлення металевих конструкцій).

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №3 виведено в плановий капітальний ремонт  тривалістю 186 діб 16 травня.

Теги: