У зоні спостереження ЮУАЕС проводиться наукове дослідження

П'ятниця, 7 Червень, 2019 - 16:21

У місті-супутнику Южно-Української АЕС і в населених пунктах 30-кілометрової зони представники Національного наукового центру радіаційної медицини Академії медичних наук України провели польове дослідження соціальних детермінант здоров’я та ризиків проживання в зоні спостереження атомної станції. Опитування населення та анкетування фахівців щодо експертних оцінок тривали 4 дні – з 3 по 6 червня. 

«Метою нашого візиту є спілкування з населенням. Ми вивчаємо громадську думку, щоб визначити ставлення людей до діяльності Южно-Української АЕС і розвитку атомної енергетики в цілому, - зазначає завідувачка лабораторії медико-соціальних досліджень Національного наукового центру радіаційної медицини, доктор медичних наук, професор Валентина Прилипко. - Наш проект має три етапи. Крім опитування, яке ми нині проводимо, він включає аналіз статистичних даних екологічного та радіаційного моніторингу. Для його виконання ми використовуємо дані, які надають нам атомні станції, екологічні інспекції та лабораторії, що належать до системи охорони здоров’я. Це дозволяє мати чітке уявлення про вплив на довкілля не лише АЕС, а й інших суб’єктів господарювання. Попередні дослідження показують, що частина звинувачень, які висуваються на адресу атомної енергетики, стосуються інших виробничих об’єктів. І третій етап, - це вивчення статистичних даних, що є результуючим етапом вивчення стану здоров’я населення».

У 30-кілометровій зоні ЮУАЕС польові дослідження проведено серед пересічних громадян, керівників підприємств і установ, працівників органів місцевого самоврядування, освіти та медицини. Науковці працювали в містах Южноукраїнськ і Вознесенськ, селищах Арбузинка, Костянтинівка та Олександрівка, селах Агрономія, Прибужжя і Бузьке (Вознесенського району). Перші результати очікуються у вересні.

Дослідження Національного наукового центру радіаційної медицини буде виконано в зонах спостереження всіх атомних електростанцій України.