Блоки №2 і №3 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

П'ятниця, 7 Червень, 2019 - 15:16

Станом на 6 червня на другому та третьому енергоблоках ЮУАЕС, де тривають капітальні планово-попереджувальні ремонти (ППР*), виконувалися наступні роботи.

На блоці №2 (80-та доба ППР) виконуються роботи згідно з «Графіком пуску енергоблока №2 ЮУАЕС після ППР-2019».

На блоці №3 (22-га доба ППР):

- вивантаження активної зони реактора;

- утилізація стержнів з вигораючими поглиначами;

- підготовка до проведення технічного огляду зовнішньої та внутрішньої поверхонь теплообмінника аварійного розхолоджування №3;

- ремонт і реконструкція обладнання та арматури третього каналу безпеки;

- капітальний ремонт (ремонт проточної частини) циліндра низького тиску №2 турбіни К-1000-60/3000;

- ремонт колектора власних потреб і колектора техводи невідповідальних споживачів.

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконується:

- монтаж кабельної продукції, металевих конструкцій і коробів для забезпечення аварійного електропостачання в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС;

- реконструкція кабельного господарства в гермооболонці, трубної частини вимірювальних каналів у контрольованій зоні реакторного відділення.

Згідно з «Планом дій з підвищення надійності парогенераторів і конденсаторів турбоустановок АЕС «ДП «НАЕК «Енергоатом» на період 2014-2020 рр.» виконуються підготовчі роботи (підготовка та облаштування транспортних розв’язок, підготовка майданчиків біля блоків №3 і №4, демонтаж обладнання на шляхах транспортування на блоці №3, виготовлення металевих конструкцій для виконання укрупнювального збирання модулів тощо) з заміни конденсатора з охолоджуючими трубками зі сталі МНЖ-5-1 на конденсатор блочно-модульного виконання з трубками з корозійної стійкої сталі аустенітного класу.

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС відключено від енергосистеми України для проведення капітального планово-попереджувального ремонту тривалістю 107 діб 19 березня. Енергоблок №3 виведено в плановий капітальний ремонт  тривалістю 186 діб 16 травня.