Генеральний директор та голова профкому ВП ЮУАЕС відвідали ветерана

П'ятниця, 10 Травень, 2019 - 14:58

Генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко та голова профкому підприємства  Сергій Снітков 10 травня, з нагоди Дня Перемоги, відвідали ветерана, учасника бойових дій  Михайла Нестерука.

Для керівництва  атомної електростанції вшанування тих, хто під час Другої світової зі зброєю в руках захищав рідну землю від нацизму, стало традицією. Цього року представники ЮУАЕС перенесли зустріч з учасником бойових дій Михайлом Нестеруком на 10 травня. Адже в сам День Перемоги Михайло Митрофанович приймав у себе в гостях найрідніших – велику і дружну родину. З дружиною Оленою вони прожили разом 71 рік, виховали трьох дітей, мають шістьох онуків і семеро правнуків.

«Ми з великою повагою і шаною ставимось до  ветеранів. Для них День Перемоги – найважливіше свято у житті. А для нас, представників наступних поколінь, це ще один привід подякувати за їх внесок у перемогу над нацизмом, – зазначив генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко.  -  На жаль, з кожним роком учасників бойових дій залишається все менше. Сьогодні у нашому місті їх лише восьмеро. Нам потрібно більше спілкуватись з цими людьми. Я з повагою схиляю голову перед ветеранами, які здійснили такий великий подвиг. Наші зустрічі – лише невелика частка щирої подяки і шани від трудового колективу ЮУАЕС, який ми представляємо». 

Михайло Нестерук зустрів війну 16-річним юнаком. Пережив окупацію. Коли звільнили рідну Вінничину, вивчився на кулеметника і пішов на фронт. Воював у складі Другого Білоруського на території Польщі. Брав участь у форсуванні річок Нарва та Вісла. Був поранений у Східній Пруссії в боях під містом Данциг (нині польське місто Гданськ). Перемогу зустрів у госпіталі. Про своє фронтове життя Михайло Митрофанович розповів на прохання Володимира Лісніченка. Крім того, чоловіки обговорили політичну ситуацію в країні. Ветеран, не зважаючи на свій поважний вік (15 травня йому виповнюється 94 роки), жваво цікавиться суспільним життям, слідкує за подіями в Україні та світі.

«У час моєї молодості ми воювали всім Рядянським Союзом з фашизмом, не ділились на національності, -  згадує Михайло Нестерук. – Коли у 1991 році, під час референдуму, Україна висловила бажання бути незалежною, моя сім’я, як і 90% українців, підтримали це рішення. Зараз нам необхідно відстоювати незалежність нашої держави від сусідньої, колись братньої Росії. У перші дні війни на Схід добровольцем поїхав мій онук Олег. Воював в АТО два роки під Луганськом. Зараз працює у військкоматі. Я пишаюсь своїм онуком і сподіваюсь, що скоро на нашій землі буде мир».

 Володимир Лісніченко та Сергій Снітков від імені атомників побажали ветерану міцного здоров'я та довгих літ життя.