На ЮУАЕС презентували програму підготовки фахівців з фізичного захисту на базі КПІ

Середа, 8 Травень, 2019 - 16:09

У ВП ЮУАЕС 8 травня відбулась презентація нової магістерської програми. На базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» за завданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості в рамках спеціальності «Атомна енергетика» планується відкрити новий напрямок магістерської підготовки за програмою «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів».

З умовами вступу та навчання за новою магістерською програмою працівників ЮУАЕС знайомили під час спільної наради, в якій брали участь декан Теплоенергетичного факультету НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», д.т.н., професор Євген Письменний та головний спеціаліст сектору фізичного захисту об'єктів ядерно-енергетичного комплексу Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Наталія Клос.

 «За завданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України ми протягом 4 років розробляли програму підготовки магістрів за напрямком «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів», - зазначає декан Теплоенергетичного факультету Євген Письменний. – Наразі у нас є команда молодих викладачів, які пройшли курс підготовки та стажування в Техаському технологічному університеті і Сандійській національній лабораторії США, а також взяли участь у навчальних курсах МАГАТЕ, Навчальному центрі з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів імені  Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України. Вони здатні підготувати кваліфікованих спеціалістів для атомних електростанцій України з фізичного захисту, контролю та обліку ядерних матеріалів».

Здобувати освіту за цією програмою можуть ті, хто вже має диплом бакалавра або спеціаліста. Пропонується денна та заочна форма навчання. Курс розрахований на 1 рік 6 місяців. Підготовка проводитиметься на кафедрі атомних електричних станцій і інженерної теплофізики теплоенергетичного факультету, яка має ліцензію та акредитована на підготовку фахівців відповідного рівня.

«Працівники АЕС України – наша основна цільова аудиторія, яку ми орієнтуємо на отримання магістерського диплому з фізичного захисту, контролю та обліку ядерних матеріалів, -  зауважив Євген Письменний. – Ми вже побували в усіх відокремлених підрозділах НАЕК «Енергоатом» і всюди знаходили розуміння і підтримку з боку керівництва. Приємно бачити, що і самі працівники проявляють інтерес до нової програми».

Під час перебування у Южноукраїнську представники Теплоенергетичного факультету НТУУ «КПІ» також провели зустрічі з майбутніми абітурієнтами та їхніми батьками. Вони запросили випускників южноукраїнських шкіл, гімназії і професійного ліцею вступати до  «Київського політехнічного інституту» та розповіли про особливості вступної компанії.