На Южно-Українському енергокомплексі відбулось чергове засідання експертної ради ветеранів атомної енергетики

Середа, 24 Квітень, 2019 - 08:20

На Южно-Українському енергокомплексі відбулось чергове засідання експертної ради ветеранів атомної енергетики, яка діє при генеральному директорі ВП ЮУАЕС. 22 квітня старійшини підприємства обговорили результати участі членів ради у заходах з культури безпеки та погодили план роботи на 2019-2020 роки.

Експертно-аналітичну раду при генеральному директорі ВП ЮУАЕС було створено у грудні минулого року. До неї увійшли колишні працівники підприємства з багатим трудовим досвідом. У їх числі начальники зміни АЕС, керівники цеху теплової автоматики та вимірювань, турбінного, електричного цехів, а також фахівці, які займалися ремонтом обладнання, радіаційною і пожежною безпекою, підготовкою персоналу. Залучення знань і вмінь ветеранів атомно-промислового комплексу сприяє вдосконаленню виробничого процесу. Їх участь у діяльності підприємства має  консультативно-дорадчий характер. У якості експертів старійшин долучають до розслідування порушень, вдосконалення принципів культури безпеки. До їх порад дослухаються під час розробки нових систем та зміни модифікації обладнання.

 «За перший квартал нашої діяльності ми сформували план роботи ради на 2019-2020 роки і вже почали його реалізацію – брали участь у заходах з культури безпеки, - проінформував голова експертної ради при генеральному директорі ВП ЮУАЕС Олексій Яцун. – Надалі плануємо більше уваги приділяти освітньому напрямку – роботі з персоналом,  лекційній практиці, спілкуванню з молоддю під час заходів, що проводяться на АЕС та в енергокомпанії. Плануємо також брати участь у засіданнях науково-технічної ради, в обходах обладнання, допомагати підприємству готуватись до різних перевірок».

Уже найближчим часом члени ради ветеранів атомної енергетики планують виступити у ролі лекторів під час проведення «Літньої ядерної школи», в рамках якої в період канікул навчаються студенти профільних закладах вищої освіти. Є ідея також залучати їх у якості експертів під час проведення громадських слухань з приводу продовження терміну експлуатації енергоблока №3 ЮУАЕС.